Коли ж 19 лютого у столиці з’явилися перші поранені, люди масово почали зносити ліки у пункт відправки, що тоді діяв у Віденській Кав’ярні. Активісти постійно контактували з майданівськими медиками і знали, які саме ліки і в якій кількості відправляти до Києва.« Медикаментів несли настільки багато, що за перші півдня ними завалили половину приміщення Віденської Кав’ярні . А впродовж наступних чотирьох днів люди повністю зібрали необхідну кількість ліків для потреб Євромайдану» - розповідає Лілія Бойко. Ліки не було де зберігати, відтак волонтери попросили допомоги в настоятеля гарнізонного храму Петра і Павла отця Суса, аби налагодити у храмі процес збору, фасування та відправки медпрепаратів. «40 провізорів для фасування ліків нам виділив власник мережі аптек «ДЦ» Олег Никулишин» - розповідає Лілія Бойко.
За її словами, зараз усі медикаменти перевезли на зберігання у фонд «Відродження», що діє при церкві св. Юрія. Там, каже вона, медпрепаратами вщент завалені усі хори.
Після того, як бої у Києві завершилися, львівські активісти-волонтери налагодили постачання медикаментів вже в місцеві лікарні, зокрема у 8 –му міську лікарню, на Топольну, в дитлікарню на Чорнобильській, та у медичні заклади в Трускавці, куди почали привозити на лікування травмованих євромайданівців. Так, 150 поранених прийняв Львів, ще 20 людей з важкими травмами відправили на лікування за кордон . «І хоча приймаюча сторона брала всі витрати на себе, кожному хворому із зібраних людьми коштів додатково давали в дорогу по 500 євро. Постраждалим активістам, які виписувалися з наших лікарень видавали на руки по 3 тисячі гривень», - зазначає Лілія Бойко.
Хоча революційні події у столиці вже вщухли, потреба у зібраних медикаментах є й сьогодні. Так, у час розгортання Кримського конфлікту активісти спакували для військових спеціальні аптечки. В цих наборах присутні ліки необхідні для першої допомоги пораненому. «Вони напоготові і чекають на відправку», - повідомила пані Бойко. Ті ж медикаменти з резерву, які не підходять для поранених, а це – шлункові та серцеві пігулки, вітаміни, тощо - волонтери направлять в районні лікарні, сиротинці та будинки пристарілих.
Розповіли громадські активісти й про процес відправки до Києва харчів, одягу та захисної амуніції. Так, один з координаторів Євромайдану у Львові – Андрій Салюк каже - за понад три місяці революційних подій, зі Львова вдалося відправити до Києва 42 фури з провізією. Всі авта були відіслані коштами, які збирав і жертвував Комітет підприємців Львівщини. Деякі епізоди, каже пан Салюк, були дуже зворушливими. Так один з підприємців, що привіз для відправки на Київ вантажівку з консервами, віддав разом з харчами і куртку в яку був одягнений, а одна старенька бабуся принесла в пункт відправки півхлібини і три пачки «Мівіни», куплені за останні гроші, «Жертовність наших людей просто вражає. Вони приносили останнє», - резюмує Олег Салюк. Понад те, каже він, пункт відправки продовольства на Євромайдан через відсутність потреби наразі припинив роботу. Проте, зазначив Салюк, ще не остаточно – харчів, одягу та іншої провізії, як і ліків залишилися тонни. Якщо не виникне потреба відправляти усе це на схід та південь України в зв’язку з подіями в Криму, усе зібране передадуть в сиротинці та будинки пристарілих.
Прес-центр КПЛ