Такі нововедення покликані зробити більшу пропускну спроможність кордону та скоротити час проходження товарів і транспортних засобів через митні пости суб’єктів ЗЕД. Але тут є свої вимоги до підприємців, тепер буде запроваджено здійснення попередньго документального контролю товарів і транспортних засобів підприємців, які будуть завчасно подавати інформацію про товари, які планується перевозити, через митні пости.
В свою чергу підприємці в особі Ярослава Рущишина (член КПЛ та власник ВАТ Троттола), наголосили на проблемі відкриття митно – ліцензійних складів для вирішення якої, за словами підприємців, достатньо лише підпису керівника Держмислужби під проектом наказу, який розміщений на сайті держустанови, і тоді роботу таких складів буде відновлено. На, що представник Львівської митниці не зміг дати переконливу відповідь чи запрацюють такі склади в межах Західного регіону України.
Про ще більш вагому проблему, яка торкається суб’єктів ЗЕД, які розмитнюються в зоні дії Львівської митниці, розповів голова Громадської ради при ЛМ Юрій Сендецький, який зазначив, що є проблема необґрунтованих оплат транспортних засобів за заїзд і їх перебування на відділах митного оформлення. Позиція підприємців дуже зрозуміла – підприємець хоче сплатити мито за товар, але не може це зробити безкоштовно, а саме - потрапити на відділ митного оформлення, який по суті виконує функції державного органу, натомість змушений оплатити за в’їзд (приблизно від 100 до 200 грн. за заїзд однієї машини) при цьому не отримуючи за це будь-які додаткові послуги (охорона транспортних засобів, кімнати-відпочинку).
Львівська митниця «вмиває руки» каже, що ці кошти до них не йдуть і вони готові переїхати на будь-яке інше місце, яке запропонують підприємці для відділів митного оформлення. Самі ж відділи перебувають на території, яка є власністю певних господарюючих суб’єктів з якими митники мають договори оренди і вже власники цих територій визначають ціну та умови перебування на цій території для суб’єків ЗЕД.
Митники не змогли довести, що ці оплати, які встановленні, на митних постах базуються на законних підставах, тому підсумовуючи дане питання вирішили надіслати офіційний лист від Львівської митниці власникам територій на яких розташовані митні пости з поясненням збору коштів з транспортних засобів підприємців під час заї’зду їхнього та перебування на митних постах.
Після засідання Громадської ради, більшість підприємців отримали багато питань до роздумів для формування своїх бізнес-планів у новому 2012 році згідно нових правил, які вступлять в дію разом з положеннями Митного кодексу України.
КПЛ-інфо