Нарешті відбулась формалізація руху, який фактично існує ще з літа 2010 р. Ще в травні на Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України ставилось у порядок денний питання про створення руху «Вільний простір», але через брак часу не було достатньо розкрите. Потім були наради, практична робота і нарешті відбулись установчі збори у Вінниці, що є символічно з огляду на те, що трохи більше року тому саме у Вінниці був даний старт і Асамблеї ГОМСБ України.
Якщо аналізувати з точки зору створення більшості громадських та політичних об’єднань, то створення Вільного простору є абсолютно неправильним. Адже, як правило, з’являвся лідер, а вже під нього писалась програма і формувалась структура. Тут все було навпаки. Реальна співпраця, обмін досвідом, вироблення єдиної ідеологічної платформи, пошук ефективних механізмів взаємодії, перевірка їх дієвості на практиці, а вже після цього формалізація об’єднання та обрання координуючих органів.
Та й сама мета об’єднання відрізняється кардинально. Що робить для багатьох амбіційних людей нецікавим наше «реальним життям породжене дітище». Вільний простір не має метою прихід до влади чи виконання обіцянок вирішити чиїсь проблеми. Ми об’єднались для вирішення наших спільних проблем у наступний спосіб: кожна людина, яка входить до громадського руху «Вільний Простір» повинна стати господарем (а фактично синонімом є поняття громадянина) і робити все для захисту себе, своїх рідних, друзів та однодумців, а отже комфортного існування на своєму робочому місці, у колективі, у рідному місті, у власній державі.
Наша мета - не механічна заміна одних політиків чи чиновників на інших, а зміна системи взаємовідносин, які повинні ґрунтуватись на порядності, неухильному дотриманні конституційних прав кожної людини та народу України в цілому, відповідальності кожної людини перед народом України.
Ідея створення такого об’єднання виникла в учасників Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу. Саме на цьому майданчику нам вдалося знайти однодумців, надійних партнерів, перевірити їх на практиці, захищаючи інтереси наших членів. Так було, коли луганські, черкаські, запорізькі громадські організації захищали хмельницьких підприємців, зараз має місце захист та підтримка всіма можливими способами підприємців з Луганщини.
Ми перевірили один одного на осінніх майданах. Одним з головних завдань, яке ми ставили перед автопробігом, ініційованим та організованим Асамблеєю з 21 по 25 березня, було ще раз перевірити в ділі наших партнерів. Не всі витримали відбір, багато хто відійшов або був відторгнутий тим середовищем, яке утворилось в ході співпраці.
На установчу конференцію Вільного простору були запрошені активісти Асамблеї, основні учасники автопробігу, які пройшли маршрут від Львова та Луганська до Києва, винесли на собі весь фінансовий та фізичний тягар цієї акції.
Тисячі кілометрів за кермом вітчизняними дорогами, по три мітинги в день, не рахуючи півгодинних зупинок в невеликих містечках та селах, ночівлі у спартанських умовах, підйом в 6-7 годин ранку, постійне очікування провокацій, які таки були, нічні чергування біля автомобілів стали хорошою перевіркою на міцність та надійність.
В ході таких акцій і сформувався кістяк нашого руху.
На установчій конференції було затверджено програму, статут та було прийнято рішення про легалізацію громадянського руху «Вільний Простір».
Було обрано раду ГР «Вільний Простір» в кількості п’яти чоловік.
Супрунюк Олександр Олексійович, директор ПП Укрінкомбуд, голова Хмельницької громадської організації товариство підприємців «Край», член КР АМСБ України - координатор проекту;
Білоцерківська Римма Миколаївна - приватний підприємець, Голова Сєверодонецької ГО Правовий Простір - юридичний супровід;
Касьян Ірина Володимирівна - директор Вінницького центру підтримки підприємництва, голова КР АМСБ України - методичний супровід;
Курганський Едуард - приватний підприємець. м. Київ - інформаційне забезпечення;
Гурняк Ігор - член ради Комітету підприємців Львівщини, координатор Ради підприємництва Львівської області, член КР АМСБ України – комунікація між середовищами.
Створена ревізійна та етична комісії.
Було вирішено, що для утримання та функціонування громадського руху кожен учасник визначає свій внесок в загальну справу “ по совісті ”, розподіл та використання матеріальних ресурсів повинен проходити легально та максимально гласно. Враховуючи те, що навіть багато підприємців зараз знаходяться у фінансовій скруті, не кажучи вже про студентів, пенсіонерів та безробітних, які теж є членами громадського руху і були присутні на зборах Вільного простору, було вирішено, що внесок можна надати у вигляді волонтерської участі у різних акціях, роботі з пропагування та підтримки функціонування місцевих чи центральних осередків.
Було вирішено, що учасником громадського руху можуть бути як юридичні особи, які підписують угоду про співпрацю та взаємодопомогу, так і фізичні особи, які заповнюють анкету.
З першого травня для повноцінного членства потрібно дві рекомендації або піврічний випробувальний термін.
Спеціально для КПЛ Ігор Гурняк член Ради