«Якщо врахувати усі законодавчі ініціативи та обіцянки політиків щодо сприяння малому та середньому бізнесу, то наша країна мала б давно перегнати всю Європу та США з Сінгапуром по легкості ведення бізнесу. Проте, насправді, наша держава знаходиться в нижній частині рейтингу держав за доступністю відкриття бізнесу. І це свідчить про серйозні проблеми в нашій державі», – відзначив підприємець.
Ігор Маркуц розкритикував роботу Державної податкової адміністрації у Львівській області, відзначивши, що ДПА перетворилась виключно на інструмент політичного тиску для того, щоб «витиснути» з підприємців усе можливе до бюджету. Зокрема, відбуваються незаконні нарахування під час перевірок, незаконно зменшуються податкові кредити, податківці часто вимагають непередбачені законодавством документи. Також представник Комітету підприємців Львівщини поскаржився на «співбесіди» з різних питань, на які часто наполегливо «запрошують» підприємців податківці, примушування передплачувати видання ДПА «Податковий вісник». Також, стверджує Ігор Маркуц, працівники ДПА відмовляються приймати податкові декларації з від’ємними показниками. Такі ускладнення призводять до того, що за статистикою, замість сотні підприємств, у Львові зареєструвалось лише чотири.
В свою чергу, митниця, за твердженням голови Комітету підприємців Львівщини, суттєво ускладнює роботу підприємців через завищені плани по збору мита та ПДВ. Нововведенням, яке суттєво утруднює ведення бізнесу, є можливість розмитнення певних груп товарів лише в чітко визначених місцях. Для прикладу, щоб розмитнити меблі, потрібно їхати аж в Ірпінській митний пункт, який знаходиться в Київській області; квіти можна розмитнити лише в Києві.
Член Бориславської вільної профспілки захисту підприємців Оксана Ницько також повідомила про те, що плани по збору податків для податківців залишились, і для того, аби їх виконати, місцеві інспектори здійснюють незаконні перевірки місцевих підприємств у Львівській області.
«Уся перевірка зводилась до вимагання штрафів за вигадані порушення в розмірі 600-700 гривень. Інспектори мотивували це тим, що є плани на штрафи», – повідомила підприємець.
Запорукою успішної та прозорої роботи бізнесу підприємці називають виконання ряду умов. Зокрема, це чітке та вчасне притягнення до відповідальності чиновників, рішення яких було скасоване судом, встановлення зрозумілої та адекватної системи митної вартості товарів та дотримання чиновниками норм законодавства.
Голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк підтримав вимоги підприємців щодо прозорості роботи митниці, податкової та інших перевіряючих органів. Він звернувся до присутнього на нараді керівника Львівської ДПА з вимогою встановити більш жорсткий контроль за роботою податкових інспекторів. Окрім цього, керівник ЛОДА запропонував встановити в податковій та на митниці відеоспостереження за прикладом Грузії.