«На даний момент, на жаль, Податкова перетворилася виключно на інструмент фіскального тиску для наповнення бюджету, щоб по максимуму стягнути все можливе в бюджет. Зокрема, відбувається незаконне донарахування під час перевірок, незаконне зменшення податкового кредиту в багатьох випадках, постійне донарахування органами ДПА з підстав, щодо яких вже протягом багатьох років існує судова практика на користь платників податків», - зазначив під час свого виступу на зустрічі член ради Комітету підприємців Львівщини Ігор Маркуц.
Також, за його словами, існує практика вимагання не передбачених законодавством документів при наданні довідок та свідоцтв, практика проходження «співбесід» з представниками різних органів податкової, примусової передплати «Податкового вісника», тощо.
«При реєстрації нових підприємств, щоб зареєструватися платником ПДВ, потрібно, щоб оборот компанії з платниками ПДВ був не меншим від 300 тис. грн за місяць. Що це означає для компанії? Що або ви повинні мати операції з підприємствами, які свідомо йдуть собі в збитки, або просто не реєструвати нове підприємство», - розповів також Маркуц. Внаслідок такого підходу, за його словами, впродовж перших двох місяців у Львівській області замість ста таких підприємств було зареєстровано лише три.
Ігор Маркуц наголосив на тому, що підприємці вимагають чіткого і прозорого притягнення до відповідальності чиновників податкової служби, рішення яких скасовуються в суді, оскільки, за його словами, практика винесення податківцями рішень, які потім скасовує суд, є системною. Ці слова у своєму виступі підтвердив представник Альянсу «За чесні податки» Олег Мацех. Своєю чергою голова асоціації роботодавців торгівлі та громадського харчування Зеновій Бермес зазначив, що коли представник підприємства спізнюється на судове засідання на 15 хвилин, розгляд справи починається без нього, а коли затримується представник державних органів, то розгляд переносять аж доти, доки він не з’явиться.
Окрім цього, Олег Мацех сказав про те, що при проведенні перевірок на підприємствах представники податкової інспекції допускаються системних порушень. Аналогічну інформацію подала підприємець Оксана Ницько, яка також повідомила, що під час перевірок інспектори пропонували їй «співпрацю», яка мала полягати в нарахуванні штрафу у розмірі 600 грн. За її словами, представник податкової інспекції сказав їй про те, що існують плани на штрафи, а сам штраф мав стосуватися надуманого порушення. Також, за її словами, працівники податкової вимагали в неї хабар.
Зеновій Бермес підсумував, що внаслідок такого тиску з боку податкової служби підприємці просто не хочуть займатися бізнесом, і лише 7% населення області зайнято у малому бізнесі. Податкова, за його словами, перетворила підприємництво на «дійну корову».
Своєю чергою голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк також вказав на певні недоліки в роботі ДПА у Львівській області. Так, за його словами, коли на підприємство з річним оборотом в 1 млн грн накладають штраф в розмірі 3-4 млн грн, то це призводить тільки до знищення підприємств.
Щодо озвучених представниками підприємництва Львівщини зауважень Цимбалюк звернувся до також присутнього на зустрічі голова ДПА у Львівській області Віталія Пекарчука із вимогою, щоб за вказаними працівниками були проведені перевірки і належне реагування, і наступна інформація була оприлюднена у ЗМІ.