Відбулося чергове засідання Координаційно-дорадчої ради з питань підприємництва при ЛОДА. Розглядалися питання, що виникають у суб"єктів ЗЕД при роботі з митними органами.
На початку засідання було заслухано звіт заступника голови ДПА у Львівській області М.Князевича щодо виконання рішень, які були прийняті на попередній раді. Було враховано більшість зауважень та прийнято заходи щодо їх недопущення в майбутньому. Проте частина рішень і досі в процесі виконання
Львівську митницю на засідання представляв заступник голови В.Жук.
Першим на розгляд було поставлено питання порядку переробки на території України давальницької сировини. Нагадаємо, згідно з наказом Даржмитслужби №727 від 06 серпня 2009 р., стає необгрунтовано жорстким контроль за переміщенням та проведеням операцій з давальницькою сировиною і цим створюються перешкоди для розвитку підприємств, що працюють у сфері зовнішньоекономічної діяльності на території України ( детальніше http://kpl.org.ua/news/2009/12/02/1688/)
В ході обговорення цього питання було досягнуто рішення розглянути можливість скасування вищезгаданого наказу або внесення до нього змін, які б сприяли спрощенню порядку застосування митних режимів переробки на території України.
Наступним на порядку денному стояли питання, що стосуються підтвердження митної вартості. Зокрема зазначалося, що на даний час процедура підтвердження митної вартості займає досить багато часу. До того ж нерідко вимагаються документи, в яких по суті міститься комерційна таємниця. Представник Львівської митниці заявив, що це прописано в постанові Кабміну № 1766 "Про затвердження Порядку декларування митної вартості товарів...", як рекомендація. Отож, прийнято рішення ініціювати зміни до постанови КМУ № 1766, щоб не рекомендувати вимагання інформації, що становить комерційну таємницю. Також прийнято рішення, щоб Львівська митниця вжила можливих заходів задля покращення адміністрування. Про прийняті заходи керівництво митниці проінфомує Раду на наступному засіданні.
Також розглядалося питання режиму роботи різних підрозділів Львівської митниці. Зокрема йшлося про налагодження роботи за принципом "єдиного вікна". У всіх митних підрозділах мають бути представлені служби, контроль яких додатково вимагається для проходження митних процедур - служби санітарно-епідеміологічного фіто-санітарного, ветеринарного та екологічного контролю. В.Жук зазначив, що створення єдиного вікна цілком можливе, проте вищезгадані служби не мають можливості чи з інших причин не хочуть надавати своїх працівників. В зв"язку з цим було прийнято рішення запросити на чергове засідання представників згаданих служб.
Питання запровадження на митниці електронних декларацій стало наступним в порядку денному. Наразі лише 5 суб"єктів ЗЕД на Львівщині подали заяви на проведення електронного декларування. За підсумками першого кварталу 2010 року буде визначено основні гострі кути у практичному впровадження даної процедури.
В підсумку, було вирішено, що на наступному засіданні Координаційно-дорадчої ради представники Львівської митниці зроблять доповідь про хід виконання прийнятих рішень та які перешкоди є на цьому шляху.
На наступне тематичне засідання будуть запрошені представники санітарно-епідеміологічної служби.