Комітет Підприємців Львівщини

Негативні зміни на ринку переробки імпортної сировини

Внесені зміни до Порядку застосування митних режимів переробки на митній території України та переробки за межами митної території України можуть негативно позначитися на зовнішньоторговельному сальдо нашої країни, спричинити масове безробіття у регіонах України з найбільшою концентрацією підприємств з переробки імпортної сировини. Асоціації бізнесу України висловлюють свій рішучий протест.

Кабінет міністрів України<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Адміністрація Президента України

Державний комітет з підприємництва та регуляторної політики

 

Звернення асоціацій бізнесу України

 

Комітет підприємців Львівщини, Харківський клуб підприємців та Західноукраїнська філія Європейської Бізнес Асоціації  – громадські організації підприємців, які одним із своїх завдань ставлять захист прав підприємців та сприяння розвитку підприємницького середовища. 

Ми висловлюємо своє занепокоєння у зв’язку з набуттям чинності та внесенням змін  до «Порядку застосування митних режимів переробки на митній території України та переробки за межами митної території України» у редакції наказу Державної митної служби України від 06 серпня 2009р. №727 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 08 жовтня 2009р. за №942/16958 (далі по тексту Порядок). Зміст даного документу з внесеними змінами та доповненнями ускладнює операції по переробці давальницької сировини і цим  створює перешкоди для розвитку підприємств, що працюють у сфері зовнішньоекономічної діяльності на території України.

Відповідно до нової редакції Порядку, кожен переробник зобов’язаний мати дозвіл на виконання окремих операцій з переробки товарів, абзац  четвертий п. 2.1.: «Дозвіл на виконання окремих операцій з переробки товарів кожний переробник повинен отримати до моменту звернення заявника режиму щодо надання йому дозволу на ввезення та переробку товарів у режимі переробки». Також в абзаці другому п. 2.2. йдеться наступне: «Якщо операції (або повний цикл) з переробки товарів здійснюватимуться переробником (переробниками), то заявником режиму в заяві мають бути зазначені відомості про всіх переробників,  які будуть здійснювати переробку чи окремі операції з переробки…» Невиконання наведеної вище норми Порядку призводить до відмови в митному оформленні товарів, абзац перший п. 2.18.: «Виникнення або виявлення митницею обставин, що не відображені у заяві або документах, які додавалися до цієї заяви, а також встановлення законодавством заборон (обмежень) на переробку окремих товарів є підставою для надання відмови в митному оформленні наступних партій товарів…» У пункті 2.4. значно розширений перелік документів необхідних суб’єктам господарювання для застосування митних режимів переробки на митній території України.  Окрім цього новою редакцією Порядку передбачається, абзац перший п. 4.3.: « Якщо підприємства, що беруть участь у процесі переробки, розташовані у зонах діяльності різних митних органів, то переміщення товарів, розміщених у митний режим переробки на митній території України, та продуктів їх переробки здійснюється під контролем митних органів…»

Наведенні вище витяги з Порядку створюють значні труднощі у процесі переробки на митній території України, адже виробнича специфіка підприємств, що займаються такого роду діяльністю не завжди дозволяє сформувати заздалегідь встановленні технологічні схеми переробки, які б вдалося закріпити за кожним переробником. Вимоги щодо отримання дозволу кожним переробником, розширення переліку необхідної дозвільної документації, а також застосування митного контролю у разі переміщення товарів у зоні діяльності різних митних органів призводять лише до «бюрократичної тяганини», а не реального контролю за такого роду операціями.

Нова редакція Порядку ніяким чином не сприяє зовнішньоекономічному співробітництву нашої держави з іншими країнами, а лише утруднює цей процес. Окрім цього така редакція чинного на сьогодні документа може негативно позначитися на зовнішньоторговельному сальдо нашої країни, спричинити масове безробіття у регіонах України з найбільшою концентрацією підприємств з переробки імпортної сировини.

В умовах сучасних ринкових відносин українське законодавство повинно більш гнучко реагувати на потреби підприємництва, а не створювати додаткових перепон на його шляху. Тому просимо Вас, вжити всіх можливих заходів для виправлення ситуації, що склалася у зв’язку з набуттям чинності нової редакції «Порядку застосування митних режимів переробки на митній території України та переробки за межами митної території України».

Від Комітету підприємців Львівщини   Ярослав Рущишин

Від Західноукраїнської філії ЄБА   Мар'яна Луцишин

Від Харківського клубу підприємців   Олександр Васільєв