Комітет Підприємців Львівщини

Бізнес готовий захищати свої права

У п’ятницю, 15 травня в приміщенні Комітету підприємців відбувся круглий стіл на тему: «Дотримання законів України - обов’язок не лише громадян, але й уряду України»

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /> До Вашої уваги основні тези учасників круглого столу:

Ігор Гурняк, голова Аналітичної Групи комітету підприємців Львівщини, зазначив, що Комітет підприємців Львівщини провів значну роботу із налагодження співпраці із бізнес-асоціаціями інших регіонів України. Дана співпраця дозволяє сьогодні ставити питання на загальноукраїнському рівні. У відкритому листі висвітлений ряд проблем, спільних для усіх, зокрема  законопроекти №2329 (прийнятий в першому читанні) про збільшення штрафів у 3-5 разів за порушення при веденні бухгалтерського обліку, складання та подання фінансової звітності, тощо, постанова уряду №427 про неврахування у 2009 році від’ємного значення об’єкта обкладення податком на прибуток підприємств у 2008 році (вилучена з бази ДПА, але не відмінена ) та інші урядові ініціативи. Усі ці ініціативи або суттєво погіршують бізнес - середовище, або взагалі є незаконними - прийнятими з серйозними порушеннями чинного законодавства.

Володимир Коруд, представник львівської ТПП відзначив, що ті тенденції, які намітились сьогодні серед законодавчих ініціатив, є суттєво негативними і відчутними для бізнесу.

Олег Яницький, представник ЕВА зазначив, що пункти 1,2,3 свідчать про значне погіршення бізнес-клімату, особливо для «білих» підприємств, що не переходять у тінь. Однак, якщо такі тенденції будуть зберігатися і надалі, то бізнес може піти в тінь. Законодавчі ініціативі, висвітлені у листі,  опосередковано призводять до росту корупції. Зокрема, через значне підвищення штрафів, адже сьогодні знову як кілька років тому підприємства стикаються із зростанням тиску з боку контрольно-наглядових органів.

Що стосується збільшення рівня відрахувань малого бізнесу до пенсійного фонду – то це є показником конфлікту малого бізнесу і шляхів наповнення Пенсійного фонду. Олег Яницький надав пропозицію обмежити максимальний рівень пенсій держслужбовцям.

В загальному, із усіма наведеними пунктами листа представник ЕВА погодився.

Президент клубу «Династія» Михайло Плесков наголосив, що повністю підтримує текст відкритого листа. Водночас, зазначені у статті 155 проекту закону, що стосується книги відгуків та пропозицій, тези щодо «приховування товарів від покупців», на його думку, в сьогоднішніх умовах є відверто комічними.

Голова ГО «Я-Львів’янин» Андрій Антонищак зазначив, що теж підтримує звернення. Він відмітив, що сьогодні Кабмін маніпулює законодавством.  Водночас, в умовах кризи, варто було б встановити мораторій на підняття штрафів, тарифів для бізнесу.

Микола Ореньчук, голова Комітету підприємців Львівщини висловив думку, що в умовах кризи, коли уряд «закручує бізнес», відмовляється приймати збиткові декларації, викривлює показники статистики, псує бізнес-середовище і руйнує законодавче поле, цілком реальним є перебіг подій, коли бізнес масово піде в «тінь».

Тарас Медвецький, заступник начальника Представництва Держкомпідприємництва у Львівській області наголосив на можливості звернення з даним листом особисто про прем’єра в ході офіційної зустрічі уряду з представниками підприємницьких організацій 21 травня.

Оксана Куденчук, представник управління економіки Львівської міської ради, наголосила, що Управлінням     економіки    було   розглянуто   звернення   Асоціації роботодавців сфери послуг Львівщини "Усім миром" з приводу практичної реалізації   постанови   КМУ   №366.   Пропозиції   підприємців   було запропоновано  скерувати  до  карти  антикризових заходів, сформованої Представництвом Держкомпідприємництва у Львівській області. У  випадку  порушення  чинного  законодавства  будь-який орган, в тому числі   орган  місцевого  самоврядування,  може  виступити  ініціатором усунення даних порушень.

В ході круглого столу, представники бізнесу висловили своє бачення дієвих інструментів протидії неправовим діям влади, а саме через:

-              масові акції протесту,

-              безпосередні контакти керівництва уряду та бізнесу.