Комітет Підприємців Львівщини

Дієвість галузевих асоціацій теж зростає

Меблевики України вимагають мінімального податку з обороту, тимчасового скасування усіх податків та мита на ввезення продукції для виробничих потреб впродовж двох років

Сьогодні не йдеться про пріоритети галузей, що створюють національний продукт, або про державну підтримку вітчизняного виробника, – ці заходи слід було вживати ще до кризи. Актуальним, натомість, є питання виживання української економіки загалом. Зрозуміле бажання влади максимально посилити фіскальний контроль за бізнесом — вона рефлективно намагається уникнути соціального вибуху, створюючи бездефіцитний бюджет. Проте така позиція насправді зруйнує українську економіку. Захистити підприємства від краху зможе тільки чітка антикризова стратегія та низка вкрай ефективних заходів.

Українська Асоціація Меблевиків розробила низку пропозицій щодо заходів, які допоможуть уникнути руйнування перспективних галузей економіки. Звісно, ці рішення не здатні вмить оздоровити економіку країни, але це продумані кроки, які довели свою ефективність у періоди економічних спадів різних країн. УАМ наполягає на реалізації таких дій:

1. Створення стабільного “валютного коридору”. Прийняття Нацбанком України на два роки ставки рефінансування комерційних банків на рівні європейських країн — 2 — 3%.

2. Створення мінімального податку з обороту для підприємств, враховуючи їх величину, у розмірі 1 — 3% з його адмініструванням за допомогою банків та одночасне скасування ПДВ.

3. Збільшення неоподаткованого мінімального доходу фізичних осіб до 5 тис. грн.

4. Зниження оціночної вартості землі відповідно до тенденцій ринку, а саме: скасування на три роки поправочного коефіцієнта за Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2000 р. N 783 "Про проведення індексації грошової оцінки землі", що підвищує вартість землі; введення необхідних коефіцієнтів, які знижують її вартість. Визначення плати за оренду землі на рівні ставки земельного податку – 1% від оціночної вартості землі, або обмеження встановленого ст. 21 Закону України "Про оренду землі" максимально допустимого для застосування місцевими органами влади розміру орендної плати ставкою 1,5% від грошової оцінки землі.

5. Реструктуризація наданих раніше кредитів та отримання нових пільгових кредитів для меблевої галузі: підприємств та приватних осіб (виробництво та торгівля меблями) в 3 — 4-х банках України, які визначить НБУ, із подальшими відсотковими ставками – 8% річних у гривні, 6% річних у валюті.

Не менш дієвими будуть інші заходи. Наприклад, тимчасове скасування усіх податків та мита на ввезення продукції для виробничих потреб впродовж двох років створить конкурентні умови для української продукції на зовнішніх ринках у нинішній ситуації. Зменшення тиску з боку фіскальних органів і максимальне скорочення державного апарату, який в період падіння ринку є важким тягарем для економіки країни, – теж дієвий захід на цьому етапі. Водночас держава в особі Нацбанку повинна посилити контроль за коштами, які надходять в обіг, та запобігати спекулятивним діям.

Влада сподівалася на конкретні пропозиції від бізнесу та досі висловлює бажання будувати партнерські відносини з українськими підприємствами. Для реалізації ефективних економічних заходів на законній підставі Українська Асоціація Меблевиків із залученням кращих фахівців готова розробити законопроект щодо зміни оподаткування малого та середнього бізнесу на період кризи. Якщо влада щиро прагне зміцнення економіки України, вона зобов`язана прислухатися до думки тих, хто її створює – українського бізнесу. Асоціація сподівається, що її бачення ситуації допоможе сформувати чітку антикризову державну стратегію. Зволікання з пошуком реальних шляхів виходу з кризи не лише негативно впливає на економіку країни, але й зменшує шанси на виживання підприємств, що створюють та реалізують національний продукт.

Джерело: http://www.gal-mebli.com.ua/uk/?theme=news&item=9