Комітет Підприємців Львівщини

Як Львів переживає кризу?

Ярослав Рущишин: Сподіваємося, що двомісячною зупинкою все й обмежиться, з наступного місяця люди повертатимуться на робочі місця і будемо намагатися виходити з того стану

Ярослав Рущишин, директор ВАТ "Тротолла"<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

- Як криза вплинула на роботу Вашого підприємства?

- Завдяки кризі ми зупинилися, у прямому значенні цього слова. Від початку лютого й до нині підприємство заморожене. Загалом на наших трьох фабриках задіяно 1500 людей, зараз вони не працюють. Це не означає, що фабрики пустують, дехто виходить на роботу, але виробничий процес зупинено - немає попиту. Сподіваємося, що двомісячною зупинкою все й обмежиться, з наступного місяця люди повертатимуться на робочі місця і будемо намагатися виходити з того стану. Наше підприємство шиє одяг, тому й страждає в цій ситуації найбільше, попит на речі катастрофічно впав. Коли людям бракує грошей, то вони дещо економлять на харчах, комунальні рахунки сплачувати змушені, але най­більше обмежують себе саме в одязі.

- На Вашу думку, чи допомагає влада у скрутній ситуації бізнесу, зокрема Вашому під­приємству?

- Щодо влади, то найбільшим щастям було б, якби вона не втручалася в наші справи. Спростило б ситуацію й від­шко­дування ПДВ, яке загальмовують близько року. Проте най­більшою перепоною є корумпованість нашої влади. Я спілкуюся зі своїми колегами з інших міст України і зауважую, що ніде немає такого рівня корупції, як у Львові. До прикладу, працювати у сусідніх Луцьку чи Івано-Франківську набагато легше, аніж у нас.

- Які чинники можуть згубно або позитивно позначитися на роботі Вашого підприємства найближчим часом?

- У планах на майбутнє я оптиміст. Після зими попит на одяг підвищується, і тому сподіваємося, що й затребуваність нашої роботи підвищиться. Згубним у нашому випадку може стати завезення  речової контрабанди з-за кордону або ж функціонування "Сьомого кілометра" в Одесі, де речі продають за без­цінь. Наразі віримо, що ситуація по­ліпшиться.

 

Геннадій Радченко, менеджер із корпоративних зв'язків "Nestle"
в Україні, член наглядової ради ЗАТ "Світоч"

- Як криза вплинула на роботу Вашого підприємства?

- На щастя, жодного скорочення на нашому підпри­ємстві не було. Те саме стосується й зменшення зарплат чи погіршення умов праці. Сьогодні ми тримаємося на належному рівні саме завдяки персоналу, умови праці якого є стабільними. Звичайно, фінансовий удар відчутний, але жодних радикальних кроків ми поки що не робили, викручуємося резервами. У майбутньому, ймовірно, доведеться скоротити обсяги виробництва.

- На Вашу думку, чи допомагає влада у скрутній ситуації бізнесу, зокрема Вашому підприємству?

- А чим вона може допомогти? Законодавство не передбачає підтримки від місцевої влади у моменти фінансової кризи. Добре, що вона не заважає - це важливо. Я навіть можу сказати, що ми добре співпрацюємо з місцевими органами влади, єдине, що вони можуть зробити, - знизити податок на землю. Хоча б таким чином скоротити наші витрати. Що ж до влади на загальнодержавному рівні, то всі бачать, що там відбувається. Чекати підтримки від них - марна справа.

- Які чинники можуть згубно або позитивно позначитися на роботі Вашого підпри­ємства найближчим часом?

- У планах "Світоча" на цей рік є кілька сюрпризів. При­ємні та не дуже. Частину виробництва доведеться скоротити через зниження попиту на нашу продукцію та ку­півельну спроможність людей. Але наголошую, що підприємства ніхто закривати не буде, ми тільки скоротимо обсяги виробництва. Та, з іншого боку, ми розширюватимемо види запропонованої  продукції нововведеннями. Всі карти я зараз не розкриватиму, зупинюся тільки на тому, що незабаром ми здивуємо новими смачними виробами. Це справді для нас буде позитивним кроком.

Джерело: http://www.lvivpost.net/content/view/3784/356/