Голова Комітету Н. Королевська, відкриваючи захід, зазначила, що "під час кризи бізнес-групи будуть намагатись відстоювати свої інтереси". За її словами, "бізнесом не потрібно опікуватися, йому тільки потрібна державна підтримка через законодавчі ініціативи".
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />Н. Королевська вважає "виправданим, коли бізнес сьогодні вимагає додаткових пільг і підтримки від держави". Голова Комітету також зупинилася на існуючих проблемах. Зокрема, неврегульованим, на її думку, залишається питання податкової системи, орендних договорів, практики концесій і партнерства.
Під час виступів учасники круглого столу наголосили, що впорядкування системи видачі документів дозвільного характеру повинно бути одним з пріоритетних напрямків державної політики щодо підтримки підприємництва у 2009 році. Однак, за їх словами, впровадження прийнятого Закону "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" свідчить, що питання оптимізації та спрощення дозвільної системи у сфері господарської діяльності не стало пріоритетним для більшості органів виконавчої влади, внаслідок чого реформування просувається повільно, більшість заходів органами виконавчої влади сьогодні не виконана. Підкреслювалося також, що стан розробки та прийняття нормативно-правових актів щодо приведення їх у відповідність із вимогами закону в цілому перебуває на незадовільному рівні.
Виступаючі зазначали, що сьогодні центральними органами виконавчої влади з понад 60 необхідних законопроектів розроблено лише 39. За їх словами, "практично не відбулося очікуваного скасування дозвільних документів, які прямо не визначені законом". Наголошувалося, що органи виконавчої влади лише обмежуються призупиненням їх видачі (здебільшого органи місцевого самоврядування призупиняють видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг); не завершений структурний перегляд чинних дозвільних документів з метою скасування тих, що є економічно необгрунтованими та недоцільними.
На думку учасників засідання, повноцінному впровадженню норм закону перешкоджає не вирішення на законодавчому рівні низки проблемних питань. Зокрема, необхідно "чітко регламентувати діяльність адміністратора та дозвільних центрів, суперечності навколо поняття "документ дозвільного характеру". Підкреслювалося також, що слід затвердити на законодавчому рівні Перелік документів дозвільного характеру.
Крім того, учасники круглого столу наполягають на необхідності посилення відповідальності дозвільних органів (їх посадових осіб) за порушення вимог законодавства про дозвільну систему у сфері господарської діяльності, зокрема, щодо видачі місцевими дозвільними органами документів дозвільного характеру поза межами дозвільного центру та за видачу дозвільними органами (їх посадовими особами) документів дозвільного характеру, необхідність одержання яких не встановлена законами.
Обговоривши стан впровадження Закону "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", учасники круглого столу рекомендують Верховній Раді України забезпечити розгляд і прийняття у пріоритетному порядку законопроектів, пов'язаних з його реалізацією.
Кабінету Міністрів України рекомендовано здійснити заходи щодо активізації роботи центральних та місцевих органів виконавчої влади з покладанням на керівників органів виконавчої влади персональної відповідальності за виконання заходів щодо удосконалення дозвільної системи у сфері господарської діяльності.
Наголошувалося також на необхідності скасування рішень уряду стосовно документів дозвільного характеру, необхідність отримання яких прямо не передбачена законом. Уряду також запропоновано розглянути питання щодо стану реформування дозвільної системи у сфері господарської діяльності на засіданні Кабінету Міністрів України у другому кварталі 2009 року.
Джерело: http://portal.rada.gov.ua/