Комітет Підприємців Львівщини

До питання "інвестиційного чи пайового внеску" ...

З метою роз'яснення ситуації щодо стягнення у місті інвестиційного внеску у подальшій практиці подаємо тексти відповідної ухвали міської ради № 2141 та постанови Кабінету міністрів України №772. Чи податки та збори згідно з Конституцією встановлюються виключно законами України? Виявляється, ні.

УХВАЛА № 2141<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

   від 23.10.2008 

Про внесення змін і доповнень до ухвали міської ради від 03.04.2008 № 1697 та втрату чинності ухвали міської ради від 17.04.2008 № 1765

Заслухавши інформацію начальника юридичного управління, керуючись Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні“, постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2007 № 40 “Про встановлення граничного розміру коштів замовників, що залучаються для розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів“, міська рада ухвалила:

1. Внести зміни і доповнення до ухвали міської ради від 03.04.2008 № 1697 “Про порядок залучення коштів інвесторів (замовників, забудовників) на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Львова “ (зі змінами і доповненнями):

1.1. Доповнити пунктом 6 у такій редакції:

“6. При наявності станом на 03.04.2008 чинних рішення виконавчого комітету про проектування та будівництво або розпорядження голови районної адміністрації про будівництво, реконструкцію, переобладнання, надбудову і прибудову житлових будинків та нежитлових приміщень інвестор (замовник, забудовник) здійснює оплату коштів на розвиток соціальної інфраструктури м. Львова відповідно до нормативно-правових актів виконавчого комітету, що стосувалися оплати коштів інвесторів (замовників, забудовників) на розвиток соціальної інфраструктури м. Львова при здійсненні будівництва і були чинними станом на 03.04.2008“.

1.2. Пункт 6 вважати пунктом 7.

1.3. Вилучити з підпункту 1.5.5 додатка слова “у разі перебування сім’ї на квартирному обліку у м. Львові “.

1.4. Вилучити підпункт 1.5.6 додатка.

1.5. Викласти пункт 3.6 додатка у новій редакції:

“3.6. На підставі підписаного договору про сплату інвестиційного внеску інвестор вносить суму інвестиційного внеску на вказаний у договорі рахунок єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається у договорі, до отримання інвестором (замовником, забудовником) дозволу на виконання будівельних робіт.

Кошти у сумі нарахованого інвестиційного внеску інвестор (замовник, забудовник) перераховує на бюджетний рахунок цільового фонду розвитку соціальної інфраструктури м. Львова спеціального фонду міського бюджету.

3.6.1. Інвестиційний внесок розміром до 30 тис. грн. включно сплачується інвестором одноразово, більше 30 тис. грн. – може розтерміновуватись департаментом економічної політики у разі відповідного звернення інвестора (замовника, забудовника).

При розтермінуванні сплати інвестором інвестиційного внеску перший внесок не повинен перевищувати 50 тис. грн.

3.6.2. У разі сплати інвестором (замовником, забудовником) інвестиційного внеску єдиним платежем департамент економічної політики візує проект рішення виконавчого комітету про затвердження акта держаної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта. 

3.6.3. У разі сплати інвестором (замовником, забудовником) інвестиційного внеску частинами департамент економічної політики візує проект рішення виконавчого комітету про затвердження акта держаної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта тільки після повної сплати інвестиційного внеску.       

3.6.4. У разі недотримання інвестором (замовником, забудовником)  терміну сплати інвестиційного внеску, визначеного договором:

1) інвестор (замовник, забудовник) сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діє на цей період, від суми коштів, що підлягають перерахуванню;

2) розмір несплаченої частки інвестиційного внеску інвестора (замовника, забудовника) коригується на індекс інфляції від дати його розрахунку “.

1.6. Доповнити додаток 1 до Положення про порядок залучення коштів інвесторів (замовників, забудовників) на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Львова пунктом 6 у такій редакції:

“6. Будівельно-монтажним об’ємом при будівництві/встановленні базової станції стільникового зв’язку є одна базова станція. Інвестиційний внесок при будівництві/встановленні однієї базової станції стільникового зв’язку є фіксованим і становить 30 тис. грн. “.

1.7. Вилучити з таблиці 1 додатка 1 до Положення про порядок залучення коштів інвесторів (замовників, забудовників) на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Львова слова “ встановлення базових станцій стільникового зв'язку “.

2. Вважати такою, що втратила чинність, ухвалу міської ради від 17.04.2008 № 1765 “Про внесення змін і доповнень до ухвали міської ради від 03.04.2008 “Про порядок залучення коштів інвесторів (замовників, забудовників) на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Львова“.

 

 

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

             П О С Т А Н О В А
                   від 27 серпня 2008 р. N 772
    Київ

Про заходи щодо здешевлення вартості
                        будівництва житла
 

     Кабінет Міністрів України  п о с т а н о в л я є:

     1. Установити, що:

     передача забудовниками місцевим радам частки  жилої  площі  в
новозбудованих   будинках  (далі  -  жила  площа)  здійснюється  в
граничному обсязі,  що не перевищує 2  відсотків  загальної  площі
квартир у будинку;

     передача жилої  площі  здійснюється  після  сплати  місцевими
радами її опосередкованої  вартості,  визначеної  в  установленому
порядку Міністерством регіонального розвитку та будівництва;

     сплата вартості  жилої  площі  місцевими  радами здійснюється
протягом місяця після введення об'єкта в експлуатацію;

     у разі  порушення   місцевими   радами   строку   розрахунків
забудовник  має  право  реалізувати  жилу  площу,  передбачену для
передачі, на загальних підставах.

     Дія цього пункту поширюється на зобов'язання забудовників, за
якими строк передачі місцевим радам жилої площі на момент набрання
чинності цією постановою не настав.

     2. В абзацах другому та третьому пункту 1 постанови  Кабінету
Міністрів  України  від  24 січня 2007 р.  N 40 ( 40-2007-п ) "Про
встановлення граничного розміру коштів замовників,  що залучаються
для  розвитку  інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури
населених   пунктів" (Офіційний  вісник   України,  2007 р.,  N 6,
ст. 217)  цифри  "20"  та  "10" замінити відповідно цифрами "5" та
"2".

     3. Заборонити встановлення будь-яких додаткових  обов'язкових
платежів (відрахувань), які не передбачені законодавством з питань
оподаткування, під час будівництва об'єктів.

     4. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім
пункту 2, який набирає чинності з 1 січня 2009 року.
 

     Прем'єр-міністр України                           Ю.ТИМОШЕНКО