Комітет Підприємців Львівщини

Процес спротиву бізнесу росте

Підприємці вимагають введення мораторію на всі види контрольних перевірок строком на 1 рік, введення декларативного принципу видачі дозволів, негайного ухвалення законів "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування дозвільних процедур", "Про внесення змін до Земельного кодексу України і деяких законодавчих актів України".
Звернення бізнесу до влади

     Підтримка розвитку підприємництва є вкрай важливим напрямом державної політики в умовах економічної кризи. Ріст безробіття та інфляційні процеси становлять основний серйозний виклик перед усією нацією. Водночас системні проблеми економіки України та відсутність консолідованої та економічно виваженої позиції політиків та керівників держави щодо мети, принципів та методів монетарної та економічної політики, спрямованої на подолання кризових явищ, суттєво погіршують перспективи розвитку бізнесу в найближчі роки та можливості швидкого виходу із кризи. Ці фактори спричинили різке зростання стурбованості та тривоги за майбутнє свого бізнесу і, як наслідок, майбутнє власних родин та родин своїх найманих працівників у підприємницькому середовищі України.
     Тому підприємці малого та середнього бізнесу України звертаються до державної влади України з настійною вимогою про вжиття негайних та ефективних заходів із метою мінімізації негативного впливу економічної кризи на бізнес-середовище України.
     Основна увага державної політики має зосереджуватися на створені умов для самостійної підприємницької діяльності вільної робочої сили. Це можливо виключно шляхом лібералізації процедур ведення господарської діяльності – скорочення обов’язкових процедур податкового та бухгалтерського обліку, спрощення правил ліцензування, сертифікації та інших норм технічного регулювання, а також процедур перевірок їх дотримання.
     Очевидно, що для успішного подолання економічної кризи держава має розробити другий пакет антикризових заходів, який повинен містити чітку мету, принципи та методи втручання в економіку. Суто в функціональному плані цей пакет має складатися з двох частин:
     ідеологія дій держави (принципи, пріоритети та правила надання державної допомоги);
     конкретні законодавчі акти (термінові заходи та стратегічні кроки).      До термінових заходів належать:
     – полегшення доступу до фінансових ресурсів шляхом зменшення облікової ставки НБУ, стабілізації курсу гривні, удосконалення та поширення державних механізмів гарантування кредитів малого підприємництва. Створення умов для реструктуризації боргових зобов’язань комерційними банками, зокрема шляхом погашення іпотечних кредитів без штрафних санкцій;
       зменшення адміністративних бар’єрів для ведення бізнесу через запровадження мораторію на всі види контрольних перевірок, декларативний принцип видачі дозволів та інші заходи дерегулювання підприємницької діяльності. Термінове ухвалення законів "Про внесення змін до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (реєстр. № 1362), "Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" (реєстр. № 3224), "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування дозвільних процедур" (реєстр. № 3005 від 23.07.2008), "Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України" (реєстр. № 3044 від 07.08.2008);
     – зменшення податкового навантаження шляхом введення єдиного соціального внеску в розмірі не більше 25% від ФОП, спрощеного механізму повернення ПДВ;
     – зменшення ставок оренди державного та комунального майна до 2–6% його оціночної вартості в залежності від виду діяльності орендаря. З урахуванням зменшення вартості нерухомості в Україні, провести переоцінку державного та комунального майна;
     – негайне прийняття законів, які регулюють повноваження, організацію та порядок діяльності органів виконавчої влади, а саме: закону про державну службу, закону про нормативно-правові акти та закону про адміністративну процедуру.
     У стратегічній перспективі залишаються актуальними кроки, передбачені у "ПОСЛАННІ ВІД БІЗНЕСУ ДО ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ УКРАЇНИ", що було підготовлено Радою підприємців України при Кабінеті Міністрів України ще в травні 2006 року.
     Ми наголошуємо на важливості термінового прийняття другого антикризового пакету не пізніше 1 березня 2009 року, оскільки умови, у яких опинився сьогодні малий та середній бізнес України, не дають нам можливості не тільки наповнювати бюджет і зберегти робочі місця для наших найманих працівників, але й забезпечити елементарне утримання власних сімей. У нас щезає мотивація до цивілізованої співпраці з владою, яка не тільки залишила нас беззахисними перед економічною кризою, але й посилює на нас фіскальний тиск.
     Ми готові до опору!

Надія Погосян – голова Організації роботодавців "Хмельниччина",
Петро Мокрій – голова спілки підприємців Тернопілля,
Лідія Кравчук – Ліга підприємців Умані,
Шафагат Набієв – член Спілки підприємців малих середніх та приватизованих підприємств
та інші
 
Джерело: www.chp.com.ua