В ході попереднього обговорення до резолюції були включені пропозиції Комітету підприємців Львівщини, Європейської Бізнес Асоціації, а також пропозиції окремих підприємців.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
До ініціативи львівських підприємців в онлайн – режимі приєднались Національний комітет порятунку бізнесу та Харківський Клуб Підприємців. Обидві організації підтримали резолюцію, та підписались під її текстом.
Зокрема, співголова НКПБ Андрій Семидідько зазначив наступне: «Ми щиро переконані, що, діючи виключно в межах громадянського формування, поза політичними та бізнесовими інтересами, ми зможемо уникнути тих помилок, які спіткали багатьох наших з Вами попередників. Разом з тим, ми розуміємо, що здійснюючи громадянський контроль за органами державної влади ми не зможемо не бути втягнуті в політику. А тому, вважаємо, що єдино вірною позицією буде співпраця з усіма без виключення політичними силами, в межах тих конкретних цілей, які ми ставимо перед собою. І при прийнятті рішення про захист чи допомогу підприємцю не повинно розглядатись питання щодо його політичної, релігійної чи етнічної приналежності. Ми також вважаємо вкрай необхідним представляти інтереси середнього класу, який формується в нашій Державі. Ми з радістю підтримуємо Ваші ініціативи щодо об’єднання і повністю підтримуємо висунуту Вами резолюцію. Ми також надсилаємо Вам Резолюцію Національного комітету порятунку підприємництва розроблену та проголошену нами 31 січня 2009 року та пропонуємо Вам приєднатись до неї» (про реакцію львівських підприємців читайте тут: http://www.kpl.org.ua/news/2009/02/06/1044/).
По змісту резолюції повну підтримку висловив також президент Харківського Клубу Підприємців Олександр Васильєв.
Попередньо Ігор Гурняк, голова АГ КПЛ, представив текст обох запропонованих резолюцій та виступив з обґрунтуванням їх положень. На думку Комітету підприємців Львівщини, законопроект 0924 не призводить до спрощення адміністрування соціальних відрахувань, а структура органу, що буде створений в рамках даного законопроекту нагадує сумнозвісну тендерну палату. Функціонування пропонованого органу є абсолютно непрозорим.
<?xml:namespace prefix = v ns = "urn:schemas-microsoft-com:vml" />
Щодо законопроекту 1118, то учасники вітають його скасування, водночас наголошують на хаотичності процесу повернення свідоцтв платників єдиного податку через відстуність механізму повернення. Подекуди складний процес повернення свідоцтва є виявом зневаги до вітчизняного підприємництва.
Також було зазначено важливість для Львова законопроекту 2599 щодо внесення змін до Закону України «Про туризм» та підтримано ініціативу щодо деталізації пропозиції туроператора.
Голова аналітичної групи Комітету підприємців Львівщини висловив здивування офіційним поясненням міністерства фінансів щодо проекту 3518 (щодо виплат з розподіленого прибутку при наявності фінансового посередника), оскільки Міністерство фінансів України, як виглядає, не має наміру відкликати даний проект, а обіцянку щодо його відкликання було дано на рівні віце – прем’єра.
Підприємці сьогодні очікують змін у наказі ДПА №599 «Про затвердження Свідоцтва про сплатуєдиного податку та Порядку його видачі» і сподіваються, що дані зміни будуть адекватними анонсованим урядом принципам «спрощення системи обліку».
Спільно з Європейською Бізнес Асоціацією Комітет підприємців Львівщини розробив положення № 10, 11, 12 резолюції щодо налагодження процедури вчасного відшкодування ПДВ, впровадження використання простих векселів замість авальованих в операціях з давальницькою сировиною, щодо відміни сейф-пакетів.
На засіданні круглого столу мав бути присутній заступник голови Львівської облдержадміністрації Ярослав Кашуба, який через певні причини не зміг прийти. Проте пан Ярослав заочно висловив свою підтримку прийнятої резолюції.
Усі учасники круглого столу підтримали ініціативу Комітету підприємців Львівщини щодо тісної співпраці з східними та центральними регіонами України та виступили за подальший розвиток підприємницької осі Харкова, Києва та Львова.
Менеджер регіональної філії (Львів) ЄБА Марія Мулява наголосила на проблемі відшкодування ПДВ, яка, на сьогодні, є надзвичайно гострою для низки підприємств, яким мали бути відшкодовані величезні суми. Проблема з використанням авальованих векселів також гостро постала у зв’язку із значним ростом курсу долара, недостатністю доступу підприємств до кредитних ресурсів, а також в зв’язку із зниженням цін на сировину. Водночас, важливою є і ситуація щодо сейф-пакетів на митниці. Їх кількість є недостатньою, що призводить до росту корупції в цій сфері.
Теодор Дяків, президент Асоціації платників податків висловив думку, що через хаотичність законодавчих кроків влади за останній місяць діяльність малого і середнього бізнесу значно призупинилась. Щодо зазначених пунктів резолюції він запропонував додати: необхідність врегулювання діяльності митних брокерів (це в середньому 17 тис. працівників). На даний час, як зазначив п. Дяків, Державна митна служба не виконує накази Міністерства фінансів, висновок Міністерства юстиції №1334, не виконує доручення першого віце-прем’єр міністра Олександра Турчинова, рішення судів. Така діяльність показує нульову відповідність діяльності цього органу інтересам держави.
Пан Дяків висловив думку, що подібні пропозиції влади, а саме законопроект №1118, ринковий і транспортний збір викликають збурення серед підприємців. Асоціація платників податків підтримала резолюцію столу з пропозицією додати до її тексту пункт про приведення з вимогами до законодавства діяльності митних брокерів.
Президент КІТІ «Династія» Михайло Плєсков висловив повну підтримку тексту резолюції. Він також запропонував зробити запит у податкову щодо вирішення проблеми повернення свідоцтв платникам ПДВ.
Голова асоціації «Я-Львів’янин» Андрій Антонищак зазначив, що повністю підтримує резолюцію і вніс пропозиції щодо доповнення резолюції вимогою введення мораторію на збільшення тарифів і зборів. На його думку, збільшення цих виплат змушує бізнес іти в тінь, що є надзвичайно небезпечною тенденцією з врахуванням існуючого дефіциту бюджету.
Представник асоціації «Я-Львів’янин» Ігор Мікош зазначив, що для більшості підприємців надзвичайно гострою є проблема обмеженості доступу до кредитів. За певний час малий бізнес може зупинитись через брак обігових коштів, оскільки, фактично, усі доходи підприємців ідуть на виплату кредитів. Він зазначив, що необхідним є втручання держави у цю сферу.
Учасники круглого столу підтримали ініціативу Андрія Антонищака виступити з вимогою зміни наглядової ради та керівництва НБУ, введення відповідальності банківських організацій за несвоєчасне переведення коштів. Даний пункт було внесено в текст резолюції за згодою усіх сторін.
Президент асоціації роботодавців Зеновій Бермес зазначив, що дана ініціатива проведення круглого столу є правильною в умовах кризи, коли бізнес має досягнути повної єдності. Він зазначив, що на сьогодні не має єдиного бачення виходу із кризи навіть серед громадських організацій, а ефективність антикризових дій влади взагалі є мінімальною.
Необхідно взяти до уваги досвід боротьби із кризою західних держав, де проводиться політика зменшення податкового тиску на підриємства. В Україні ж ситуацію не можуть ефективно врегулювати ні органи центральної влади, ні органи місцевого самоврядування.
Він підтримав резолюцію КПЛ, а також запропонував спростити запропоновані пункти резолюції Національного Комітету Порятунку Бізнесу. Зокрема щодо ДПА, у банківській сфері, щодо спонукання міських голів інакше подивитись на бізнес (не лише з точки зору одномоментного надходження коштів до бюджету, а з точки зору перспективи).
Оксана Куденчук, юрист відділу економічного розвитку Львівської міської ради загалом підтримала текст резолюції і зазначила, що варто визначитись з основними пріорітетами у сфері допомоги бізнесу, а саме врегулювання податкового законодавства, банківської діяльності. Міська рада зі свого боку, за її інформацією, вже скерувала свої критичні зауваження щодо системи ліцензування, проведення дореєстраційного візиту у вищі інстанції України.
Юрій Сендецький, член КПЛ висловив думку, що дану ініціативу не варто розглядати як поодиноку. Такий супротив має докотитись до влади хвилею. Саме тому, важливою є співпраця підприємців Львова, Харкова, Києва.
Микола Ореньчук, голова КПЛ подякував учасникам за ініціативу та підтримку тексту резолюції, запросив керівників асоціацій до подальшої активної співпраці. КПЛ готовий не лише ініціювати, але й підтримувати чужі ініціативи, корисні для розвитку підприємництва.
Інформація АГ КПЛ