Комітет Підприємців Львівщини

Зміни до податкового законодавства та політика уряду нагадує початок 90-х років

Уряди країн Європи та світу намагаються боротися із економічною кризою, щоб людям стало краще та легше жити, у нас в Україні усе чомусь навпаки", - представники асоціацій бізнесу Львівщини. Про це повідомив кореспондент ЗІКу.
Представники асоціацій підприємництва Львівщини та підприємці під час круглого столу на тему:"Очікуване знищення малого та середнього бізнесу як результат поточної діяльності Верховної Ради та уряду України" підписали резолюцію. За їхніми словами, вона є зверненням до Кабінету міністрів України. "Реагувати є нашим обов'язком. Уряди країн Європи та світу намагаються боротися із економічною кризою, щоб людям стало краще та легше жити, у нас в Україні усе чомусь навпаки", - представники асоціації Львівщини. Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Учасники круглого столу після обговорення ряду законодавчих актів та проетів законів України, прийшли до спільної думки щодо їх впливу на роботу малого та середнього бізнесу в Україні.
Зокрема, постанова Кабінету міністрів України №1118 від 20 грудня 2008 року, на думку присутніх, суперечить низці Законів України. Підприємця, платника ПДВ, що працює за спрощеною системою ставить у безвихідне становище. В результаті прийняття даної постанови, підприємці позбавляються гарантованого законом права бути платниками ПДВ, а також їх чекає суттєве скорочення обсягів замовлень. Відтермінування введення в дію цієї постанови до 1 квітня 2009 року і навіть часткове вирішення проблеми "умовного продажу" не вирішать створених проблем для бізнесу.
За словами заступника голови ОДА Ярослава Кашуби, у питаннях соціального захисту населення, підприємництва, наслідки для розвитку малого та середнього бізнесу будуть негативними. "Підприємці перестануть бути партнерами по ПДВ, їх виштовхують", - вважає Кашуба.
Внаслідок прийняття постанови Кабміну №3532 суттєво збільшується ринковий збір, що в умовах спаду обсягів торгівлі приведе до закриття великої кількості малих торгових підприємств, через спад купівельної спроможності населення.
"Постанова припиняє розвиток малого та середнього бізнесу, розвиває і спонукає до виникнення тіньових схем", - вважає Зеновій Бермес, голова Асоціації роботодавців Львівщини
Учасники круглого столу вважають, що проект нового закону про спрощену систему оподаткування на сьогодні є неприйнятним. На думку учасників круглого столу, розставлені пріоритети у проекті не відповідають ні потребам технологічного розвитку України, ні потребам структурних змін економіки, ні необхідності зниження планки неформального сектору, а єдиним пріоритетом є наповнення бюджету.
Учасники також висловилися за недоцільність наявного на сьогодні значного подорожчання та ускладнення процесів отримання ліцензій у сфері будівництва.
Зазначені питання особливо актуальні з огляду на вплив світової економічної кризи на національний бізнес. Варто зазначити, що коли великому бізнесу створюються певні переваги, то малий та середній бізнес фактично залишається сам на сам із своїми проблемами.
"Жодна з країн Європи не обрала такого шляху подолання наслідків економічної кризи. Досвід європейських країн показує, що шлях виходу з кризи, яким йде Україна є одним із найгірших. Адже розвиток малого та середнього бізнесу має бути під особливою увагою держави", - вважають представники асоціації підприємництва Львівщини.
Представник Комітету підприємців Львівщини зауважив, що зміни до податкового законодавства та політика уряду нагадує початок 90-х років. "У кризовий рік взагалі заборонити приймати будь-які зміни щодо оподаткування", - наголосив він.
Резолюцію підписали та підтримали усі учасники круглого столу. "Це є звернення до Кабінету міністрів України. Ми вважаємо, що їхні постанови незаконні. Плануємо подати в суд за незаконні дії", - зазначив один із учасників круглого столу.