Комітет Підприємців Львівщини

Примусове «вирівнювання» продовжується ????

Законопроектом 3518 вносяться зміни до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” в частині виключення з витрат звітного податкового періоду витрат на придбання товарів (робіт, послуг), виплату роялті, процентів на користь фізичних осіб -суб’єктів підприємницької діяльності.

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

До Вашої уваги проект відповідного законодавчого акту, що, на нашу думку, суттєво погіршує поточне становище малого бізнесу в Україні.

Проект

Закон України

Про внесення змін до Закону України
“Про оподаткування прибутку підприємств”
____________________________________________

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

1. Внести до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 27, ст. 181; 1998 р., № 10, ст. 35; 1999 р., № 39, ст. 357; 2003 р., № 12, ст. 88; 2005 р., № 4, ст. 103) такі зміни:

1) у статті 5:

підпункт 5.3.9 пункту 5.3 після абзацу третього доповнити новим абзацом такого змісту:

“Не належать до складу валових витрат витрати на придбання товарів, робіт і послуг у фізичної особи-підприємця, що сплачує єдиний податок.”.

У зв’язку з цим абзаци четвертий — шостий вважати відповідно абзацами п’ятим — сьомим;

доповнити абзац перший підпункту 5.4.2 пункту 5.4 реченням такого змісту: “До складу витрат не включається нарахування роялті на користь фізичної особи-підприємця, що сплачує єдиний податок.”;

підпункт 5.5.1 пункту 5.5 після слів “платника податку” доповнити словами “, крім витрат, пов’язаних з виплатою (нарахуванням) процентів, інших виплат за борговими зобов’язаннями на користь фізичної особи-підприємця, яка сплачує єдиний податок”;

у пункті 7.9 статті 7:

доповнити абзац перший підпункту 7.9.3 реченням такого змісту: “У разі здійснення зазначених виплат на користь фізичної особи-підприємця, що сплачує єдиний податок, валові витрати не збільшуються.”;

доповнити підпункт 7.9.6 абзацом такого змісту:

“Орендар не збільшує валові витрати на суму нарахованого (сплаченого) лізингового платежу за наслідками податкового періоду, в якому здійснюється таке нарахування (сплата), у разі коли такі платежі здійснюються на користь фізичної особи-підприємця, що сплачує єдиний податок.”.

2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

ВИСНОВОК

на проект Закону України «Про внесення змін

до Закону України
“Про оподаткування прибутку підприємств”

 

      Законопроектом вносяться зміни до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, запровадження яких дозволить вирівняти податкове навантаження по виплатах з розподіленого прибутку при наявності фінансового посередника. Зокрема, пропонується  не включати до складу валових витрат  платника податку витрати, які сплачуються  фізичній особі-підприємцю, що сплачує єдиний податок, за:  придбані у нього товари, роботи і послуги; нараховані  на користь  такої особи роялті, проценти, та інші виплати за борговими зобов’язання.  Крім того, пропонується визначити, що орендар не збільшує валові витрати на суму нарахованого (сплаченого) лізингового платежу за наслідками податкового періоду, в якому здійснюється таке нарахування (сплата), у разі коли такі платежі здійснюються на користь фізичної особи-підприємця, що сплачує єдиний податок.

    При обґрунтуванні запропонованого  підходу у Пояснювальній записці йдеться про  певні диспропорції, що існують в оподаткуванні прибутку при  залученні, зокрема, фінансових  посередників. Погоджуючись  у цілому з  пропозиціями проекту водночас слід звернути увагу  на те, що у разі  прийняття законопроекту платник податку на прибуток не буде зацікавлений у будь-якій співпраці з фізичними особами - платниками єдиного податку.

Узагальнюючий висновок: законопроект може бути прийнятий за основу.

 

Керівник Головного науково - експертного управління                                В.Борденюк