Комітет Підприємців Львівщини

КОМУНАЛЬНИЙ «СОТБІ»

Правила оренди комунальних приміщень у Львові змінилися. Якщо раніше муніципалітет надавав підприємцям приміщення в оренду через конкурс, то тепер бізнесменам доведеться виборювати право оренди ще й на аукціонах. Або, як зазначено в ухвалі Львівської міської ради, через «конкурс на право укладення договору оренди нерухомого майна з використанням відкритості пропонування ціни за принципом аукціону»

Надання приміщення в оренду через комерційний конкурс мерія практикувала й раніше, однак тепер претенденти на вигідно розташовані «квадратні метри» зможуть змагатися один з одним публічно.
За словами начальника управління комунальної власності Євгена Климковича, на аукціон виставлятимуть найпривабливіші комунальні об’єкти. Йдеться про окремі будівлі, приміщення на перших поверхах, які не матимуть обмежень щодо цільового використання. Список з перших 15 приміщень для аукціону в мерії обіцяють підготувати вже найближчим часом, а перші «торги» відбудуться в червні. Запроваджуючи нову систему, чиновники розраховують зібрати до міської скарбниці більше грошей.
В ратуші переймаються й тим, аби комунальне майно не простоювало, а працювало і приносило дохід як орендареві, так і власникові. Відтак до положення про оренду комунального майна внесли пункт, яким передбачили можливість зменшення базової (початкової) орендної ставки – її зменшують удвічі в тому разі, якщо охочих взяти участь в аукціоні не виявиться.

Внесли депутати й зміни до розміру базової ставки орендної плати, за якою майно передають в оренду на комерційному конкурсі – з 30% до 10?15%. Якщо майно передають в оренду на засадах комерційного конкурсу, то базова ставка – 15%. Якщо з аукціону – 10%.

Автор: Юлія ДАЛЕКА

КОМПЕТЕНТНО

Андрій ГРИНЧУК,
заступник голови Комітету підприємців Львівщини, юрист

НЕ ВАРТО БОЯТИСЯ АУКЦІОНІВ
Саме рішення про передачу комунального майна в оренду через аукціони абсолютно логічне, воно відповідає вимогам, які в цій сфері запровадив закон про держбюджет на 2008 рік і мало б бути ухвалене не у квітні, а на самому початку поточного року. Не шукаючи винних, доводиться констатувати, що майже квартал підприємці були позбавлені можливості брати в оренду приміщення комунальної власності на визначених законом підставах, бо за старими нормативами з 1 січня цього вже не можна було робити, а нових умов не було майже до кінця квітня. Варто зазначити, що для підприємців така процедура як аукціон не є чимось страшним. Не треба думати про підприємців лише як про шукачів матеріальної вигоди. Звичайно, брати в оренду комунальне майно завжди було дешевше, ніж орендувати за ринковою ціною, але ми переймаємося ще й питанням прозорості та конкурентності ринку. Рішення Львівської міськради про оренду через аукціони буде корисним у тому разі, якщо такі зміни відбуватимуться системно, без болючих переходів.

http://www.dialoh.com/ua/arhiv/2008/15-16/15-16_02.htm