За його словами, соціологічне дослідження провів Комітет підприємців спільно з фахівцями з двох кафедр ЛНУ ім. І.Франка – кафедри міжнародного економічного аналізу та фінансів і кафедри теорії та історії соціології, а також із залученням дослідження, яке провів ЦНТЕІ. Дослідження замовило головне управління економіки ЛОДА.
Соціологічне дослідження проводили з метою надати рекомендації приватникам для покращення ситуації, яка склалася на сьогодні у Львівській області.
«Особливість цього дослідження полягає в тому, що ми фактично зібрали матеріали зі 780 респондентів усієї області у сфері малого бізнесу. Також цікавим у цьому дослідженні є те, що застосовано такі методики оцінки фактору впливу, які раніше, принаймні в нашій області, не застосовували на широкий загал», – зазначив Ігор Гурняк.
Зокрема, за результатами дослідження з’ясувалося, що в Україні нестабільне законодавство у сфері малого бізнесу, а також є загрозлива корупція та її значні прояви. Малий бізнес боїться криміналізації у цій сфері діяльності та зміни режиму єдиного податку.
«Нині є багато факторів, що унеможливлюють розвиток малого бізнесу. Зокрема, досі залишається проблема з корупцією в країні. А проблема в тому, що бізнесмени починають вирішувати свої питання через когось – через знайомих, друзів родичів, що призводить до корумпованості чиновників. Також перешкодою є ріст конкуренції, яка щороку збільшується, відсутність виробничих площ для розширення бізнесу, небажання влади співпрацювати з бізнесменами і багато інших факторів. Тому, за результатами дослідження, яке ми провели, ми хочемо для малого бізнесу укласти Програму із рекомендаціями на наступний рік», – додав І. Гурняк.
"Львівський портал"