Під час розгляду ухвали не обійшлося без колізій. Перший заступник міського голови Олег Синютка запропонував замість давно «замученого» проекту прийняти, так би мовити, скорочений варіант із трьох пунктів, де було б передбачено продовження права оренди МАФів ще на рік.
Він пропонував перенести розгляд повного проекту ухвали на березень наступного року, а зараз прийняти таку ухвалу, щоб заспокоїти підприємців і дати можливість їм працювати.
Однак депутати з цим не погодилися і вирішили розглянути та затвердити повний варіант ухвали. Що й було зроблено. Прийняття ухвали викликало незадоволення міського голови Львова Андрія Садового, який не полінувався висловити свою особливу думку вже після завершення голосування.
Олег Синютка, коментуючи журналістам такий перебіг подій, сказав, що він виконає ухвалу, бо мусить це зробити, однак департамент економічної політики лише готує дозволи на підприємницьку діяльність, але не має права їх видавати. Він також зазначив, що сам не знає, як буде з нового року.
Сьогодні кількасот підприємців пікетували сесію Львівської міської ради, вимагаючи розгляду і прийняття згаданої ухвали. Згодом близько 200 із них перекрили проїзд центральними вулицями Львова – проспектом Свободи та вулицею Підвальною. Рух автомобільного транспорту в центрі Львова було заблоковано впродовж майже двох годин. Сьогоднішня акція підприємців значною мірою спровокована поведінкою міського голови Львова Андрія Садового, який на минулому сесійному засіданні відмовився ставити проект ухвали на розгляд сесії, а сам утік від розгніваних підприємців через чорний хід Ратуші.
Роман Жук, підприємець: «Якщо мер накладе на цю ухвалу вето, наші акції непокори будуть набагато жорсткішими»
«Сьогоднішнім рішенням загалом підприємці задоволені, але вони не задоволені діями мера. Все ж таки він дві години лобіював свої інтереси, нагинав депутатів міської ради.
Але депутати нарешті не витримали і дали зрозуміти, що все ж таки підприємці – це виборці. І депутати підтримали своїх виборців і добилися того, що було поставлено на голосування напрацьований документ депутатського корпусу і підприємців, і депутати міської ради проголосували за нього.
Мер дві години впирався, але в нього не було виходу.
Це компромісний документ між міською владою і підприємцями. Він нас влаштовує.
Наразі ми припиняємо блокаду, але маємо застереження, що якщо мер накладе на цю ухвалу вето, то наші акції непокори повторюватимуться і будуть набагато жорсткішими, кардинальнішими і щоденними».
Андрій Чіпко, депутат Львівської міської ради, член КПЛ: «Підприємці хотіли, щоби прийняли цю ухвалу»
«Важко сказати, чому виникли суперечки. Єдина розбіжність між альтернативною ухвалою, яку запропонував Олег Синютка, та розширеною – те, що раніше міський голова пропонував надавати в оренду елементи благоустрою, а не землю в оренду підприємцям. Власне, саме цей пункт і став каменем спотикання у вирішенні цього питання.
Ми мали тиждень, щоб внести поправки і скорегувати розбіжності в розширеній ухвалі. Проте ніхто так і не ініціював засідання робочої групи, щоб внести зміни. Тому сьогодні відповідальність не на депутатському корпусі, а на виконавцеві. Альтернативну ухвалу не могли розглядати сьогодні на сесії, оскільки вона не пройшла процедури візування. І не потрібно зараз говорити, що прийнята ухвала не буде дієвою, а потрібно було раніше приймати відповідні поправки.
Затверджену ухвалу підприємці бачили і хотіли, щоб її затвердили. За новою ухвалою буде проведено інвентаризацію всіх МАФів, проте, напевно, хтось не хотів такої прозорості, оскільки тепер можна буде в електронному варіанті розглянути конкретну схему розміщення всіх малих архітектурних форм.
На своїх місцях і надалі залишаться підприємці, які, згідно зі схемою інвентаризації, отримали схвалення від департаменту містобудування та департаменту економіки, рівно ж як і ті, у кого є договори на землю та дозволи на ведення підприємницької діяльності. Новою ухвалою продовжено право оренди ще на рік, з 1 січня 2008 року до 31 грудня 2008 року».
Олег Синютка, перший заступник міського голови: «Прийнята ухвала щодо МАФів – поразка підприємців»
«Прийнята сьогодні ухвала щодо правил розміщення МАФів – це насамперед поразка підприємців. Я не бачу процедури, як ми будемо виконувати це рішення. У проекті ухвали сказано, що департамент економічної політики повинен готувати дозволи, але ми повинні їх видавати. Це дуже суттєва різниця. Згідно з таким текстом, жоден чиновник не зможе видати дозвіл. Я навіть собі не уявляю, якою буде ситуація з 1 січня, коли одні дозволи закінчаться, а не має ухвали, хто повинен їх видавати.
По-друге, в проекті прийнятої ухвали сказано, що платники єдиного податку укладають договори про вивезення сміття, а платники на загальних підставах – не укладають. На мою думку, це неправильно, оскільки суперечить рівним нормам конкуренції. Також сказано, що запроваджують 14 додаткових місць на продаж канцтоварів, що не є найпершою проблемою, яку потрібно вирішувати сьогодні на вулицях міста.
Крім того, затверджено пункт, за яким потрібно враховувати дозволи, які діяли дотепер. Тобто виходить, що будь-хто може підняти дозвіл зразка 2002 року чи 1999 року і на їх основі продавати певні речі.
Є ще одна суперечність у документі, де сказано, що потрібно припинити прийом заяв. Але ж є закон України про звернення громадян, який передбачає право будь-якого громадянина і суб’єкта підприємницької діяльності звертатися із відповідними заявами. Також я не розумію, для чого було вводити ще й додаткове погодження із Державтоінспекцією, чим ще більше ускладнюється процедура».
Олег Махніцький, депутат Львівської міської ради: «Не розумію, чому міський голова і перший заступник вважають ухвалу недосконалою»
«Ухвала, яку пропонував затвердити сьогодні на сесії Олег Синютка, не вирішує проблем із МАФами. Такі ухвали вже були і це ніяк не зрушувало вирішення питання. Розширений проект ухвали, який сьогодні затвердив депутатський корпус, справді вирішить проблему. Департаменти економічної політики та архітектури і містобудування, разом з профільними депутатськими комісіями та підприємцями, працювали над ним приблизно півроку. Не розумію, чому міський голова і перший заступник вважають ухвалу недосконалою, адже основу документа пропрацював Олег Синютка. Таке враження, що команда на чолі з першим заступником міського голови хотіли підвести під одну гребінку самовільно встановлені МАФи і ті, які мають дозволи і добросовісно працюють, дотримуючись закону.
Внесені до ухвали зауваження, за які сьогодні проголосували депутати, я вважаю якісними. Затверджена програма вирішення проблем із МаФАми діятиме ефективно тоді, коли її будуть виконувати. Але тепер постає зовсім інше питання – про відповідальність тих чиновників. На мою думку, підприємці задоволені прийнятою ухвалою, оскільки вона нарешті започаткує налагодження ладу у Львові щодо малих архітектурних форм».
"Львівський портал"