Комітет Підприємців Львівщини

Андрій Чіпко: Затверджені правила розміщення МАФів у Львові є лише закінченням певного етапу цього питання

Андрій Чіпко – член комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища ЛМР, член КПЛ, один з авторів положення про МАФи, прийнятого сьогодні на засіданні сесії.

Пане Андрію, чиновники міської ради, у тому числі міський голова, кажуть, що прийнята сьогодні ухвала щодо МАФів дуже суперечлива і вона не буде діяти. На Вашу думку, це так?

Чи буде ця ухвала діяти… Я не є чиновником, я не є юристом. Для цього є цілий апарат міського виконавчого органу, який візував дану ухвалу, який її фактично готовив. Можливо в цій ухвалі є певні неточності. Ми мали тиждень часу, але так і ніхто не ініціював створення робочої групи, щоб ці поправки внести. Тому відповідальність не є на депутатському корпусі, а є власне на виконавцеві, який не захотів це зробити і знову сьогодні виносив той самий варіант.

Те, що сьогодні з голосу запропонували альтернативний варіант, то знову ж таки не дотримувалася процедура, не дотримувалося питання регламенту міської ради. Жодна ухвала не може попадати на розгляд, якщо вона не пройшла процедуру візування і не пройшла профільні депутатські комісії.

Якби була добра воля внести поправки, то це можна було зробити.

Підприємці ознайомлені із проектом, який проголосувала сесія. Вони хотіли, щоб він був прийнятий.

Крім цього виконавча влада пропонувала надавати в оренду не землю, а елементи благоустрою. Цього підприємці не хотіли. На цьому фактично був камінь спотикання.

Положення про МАФи не ми готували. Комісія архітектури і містобудування дала свої зауваження, у яких виклала свою пропозицію надання в оренду землі однією ухвалою без відведення землі, без державної реєстрації. Це і є спрощений спосіб.

Що передбачає прийнята ухвала?

Першим пунктом цієї ухвали ми затвердили правила розміщення МАФів, які були прийняті за основу ще у липні 995 ухвалою із зауваженнями комісії архітектури і містобудування про надання оренди земельної ділянки для ведення підприємницької діяльності однією ухвалою.

Далі йдуть процедурні речі. Це продовження тимчасових дозволів і договорів оренди до кінця наступного року. Прийняті фактично за основу схеми інвентаризації, схеми розташування пересувної мережі. В ухвалі є пряма вказівка департаменту містобудування розробити вже постійну схему, так звану перспективну, яка має бути розроблена до жовтня наступного року. Згідно з нею вже буде чітко визначено скільки МАФів має бути, вони будуть чітко пронумеровані. Буде визначено де вони можуть бути розташовані. Тут питання не персональне який підприємець, а кінцева схема, так званий благоустрій міста Львова має передбачити скільки місто їх бачить і де вони мають бути розташовані. Один підприємець піде, прийде інший, але МАФ вже залишиться.

Чому міський голова виступав проти прийняття цієї ухвали?

Я думаю, що Андрій Іванович керується тими речами, які йому говорять люди, які працюють в міській раді, можливо вони давали йому певні поради. Я не вірю в то, що міський голова вникав в це питання, бо тоді треба було ходити на всі засідання.

Зрозуміло, що це не кінець питання. Це закінчення певного етапу. За 8 місяців зроблена інвентаризація, це дуже великий крок. Ми ж мусимо скористатися тим, що ми зробили за 8 місяців, тою самою інвентаризацією, щоб рухати далі.

PRESSTIME.COM.UA.

http://presstime.com.ua/news/view/23518.html