Як і було обіцяно раніше, пропонуємо Вашій увазі більш детальну інформацію про нового члена КПЛ Андрія Гринчука.
Пане Андрію, Ви один з тих хто був причетний до діяльності КПЛ раніше, розкажіть як Ви потрапили в Комітет і що робили в ньому?
В Комітет підприємців мене привів член нашої організації Володимир Кравчук, при чому слово «привів» якраз найкраще відображає те, що відбулося. В той час я працював помічником Володимира Миколайовича, а активна діяльність Комітету підприємців Львівщини у правозахисній площині вимагала постійного професійного правового супроводу. Володимир Миколайович запропонував, щоб це стало одним із напрямків моєї роботи. Я, звичайно, погодився. В той час правозахисна комісія Комітету нагадувала вулик, в якому постійно генерувалися нові ідеї, яким чином поліпшити інвестиційні можливості бізнесу, послабити регуляторний тиск на підприємництво. Однак, в більшості пропозицій ми лишилися непочутими.
Чому вирішили стати членом Комітету підприємців?
Це те саме, що питати середньовічного цеховика-підмайстра, чому він хотів стати членом цеху. Ця організація – це люди, які багато в чому сформували мої погляди на бізнес, владу, громадську роботу.
Чи завжди були активні у громадському житті?
В собі завжди помічав значний заряд протестного настрою. Тому, коли докучало, звичайно, не лишався осторонь громадського життя. Так було в 2001, коли на наших студентів влаштували полювання в Києві після антикучмівського виступу, і в 2004, коли осторонь від подій в країні міг стояти хіба глухий та сліпий, тощо.
Як на Вашу думку має розвиватись Комітет і в чому Ви можете йому допомогти?
Як на мене, сьогодні Комітет проходить трансформацію, в якій завдання, які були сформовані на хвилі помаранчевої революції (це, насамперед, правозахист), трансформуються в більш системну роботу, спрямовану на дальшу перспективу, стратегічні цілі і не є лише реакцією на порушення наших прав. Попри це ми не можемо лишати без уваги випадки, коли права тих, хто годує чиновників, ними ж зневажаються. Тому в цій роботі, я думаю, можуть знадобитися мої знання.
Поговоримо про Ваш бізнес, скільки років Ви займаєтесь юриспруденцією і коли вирішили заснувати свою компанію?
Юриспруденцією я займаюся зі школи, коли потрапив в Малу академію наук на секцію правознавства, потім – Університет, проходження клінічної програми в БФ «ЕкоПраво-Львів», робота в ЮФ «УніверСалюс», а зараз – власна юридична практика. Думка про власну юридичну практику виникла одразу після того, як після року навчання в Університеті у мене відпало бажання працювати в прокуратурі. З моїм партнером ми разом проходили наші щаблі професійного зростання: від стажування – до самостійної адвокатської практики.
В чому унікальність саме Вашої компанії?
Це ж не рекламний матеріал ;-)) Але насправді є мрія створити компанію, яка б задавала регіональні стандарти ведення юридичного бізнесу. Для цього слід працювати не лише багато, але і з врахуванням досвіду західних ринків, де юридичне ремесло розвивалося століттями.
Часто сім’ї бізнесменів скаржаться на недостатність уваги з боку годувальника, а у вас з тим як?
Моя дружина є приватним нотаріусом, і її діяльність попри те, що не є формально підприємницькою, звичайно, підпорядковується економічним законам бізнесу. А тому скаржитися хіба один на одного будемо ;-))
Кого хочете дівчинку чи хлопчика і чи хотіли щоб і Ваші діти продовжили Ваш бізнес?
Це питання в мене завжди викликає посмішку. Обоє моїх батьків все життя пропрацювали в пологовому будинку. І я згадую слова мами, яка говорила, що чоловіки завжди задають лікарю перше питання: «Ну, хто там?». Так і хочеться, сказати – «Табуретка!». Яка різниця, якби здорові були, - говорила вона. Однак в кожного чоловіка є особливий пієтет до народження сина як до наступника. Щодо продовження бізнесу, то юридичний бізнес є дуже специфічним, тут основним засобом виробництва є не доменні печі чи пароплави, а особисті якості тих, хто його провадить, а тому, якщо моїм дітям до цього душа не лежатиме, то я не бачу в цьому трагедії.
Б Л І Ц
Хобі: Боністика, Подорожі Карпатами.
Художня література: Улас Самчук, Джек Лондон, Михайло Коцюбинський, Євген Маланюк, Олег Ольжич.
Художній фільм: «Втеча з Шоушенку», «Хоробре Серце», «Патріот».
Музика: Плач Єремії, Океан Ельзи, Scorpions.
Відпочинок: Мандрівки.
Мрія: Україна як складова єдиного Європейського простору з власною харизмою.