Зокрема, співрозробники програми, Комітет підприємців Львівщини, скерували листи до облради й облдержадміністрації, де заявляють, що влада нехтує їхніми ініціативами. Як зазначено в листі, “саме запропоновані Комітетом підприємців Львівщини заходи за прогнозованими показниками мали сприяти зростанню ділової активності малого бізнесу, піднімати рівень приватної ініціативи серед громадян.
На виконання положень Програми Комітет підприємців Львівщини розробив проекти Порядку оприлюднення в мережі інтернет інформації про діяльність Львівської обласної ради, підпорядкованих їй підприємств, установ та організацій, а також Положення про громадську приймальню при Львівській обласній державній адміністрації.
Проте, як і багато інших заходів, передбачених програмою, їх не виконують. Відтак Комітет підприємців Львівщини зі стурбованістю сприйняв повідомлення органів статистики регіону, що Львівська область посідає останні місця в Україні за динамікою розвитку приватної ініціативи громадян.
Вважаємо, що такі наслідки не останньою чергою спричинено тихим саботажем виконання Регіональної програми розвитку малого підприємництва у Львівській області на 2007-2008 роки”.
Відтак підприємці просять владу звернути увагу на дані обіцянки та виконувати свою частину роботи.
У коментарях бізнесовці були емоційнішими. Зокрема, куратор програми від КПЛ Микола Ореньчук розповів “Газеті”, що згадка про саботаж не є голослівним звинуваченням владних органів. “У програмі було чітко прописано, які заходи треба здійснити, щоб розвивати підприємництво, причому ця цифра не є теоретичним показником. Пропонували чіткі та конкретні заходи стимулювання ініціативи “знизу”, щоб збільшити кількість малих підприємств. Якщо цього немає, отже, наших пропозицій не виконують”, – говорить він.
Солідарний із ним і депутат облради, представник КПЛ Ярослав Рущишин. Як пояснює пан Рущишин, до цієї заяви спонукала й інформація голови облради Мирослава Сеника. Нагадаємо, пан Сеник заявив, що інтенсивність створення малих підприємств на Львівщині знизилася, причина цього – велика кількість бюрократичних процедур, з якими зіштовхуються підприємці-початківці. Статистика підтверджує ці слова – частка Львівщини в загальній кількості малих підприємств в Україні знизилася від 7,3% 1998 року до 5,6% – 2006-го. Такими є дані головного управління статистики у Львівській області.
Однак річ не лише у статистичних показниках. Багатьох міні-заходів, які можна здійснити й без значних фінансових затрат, досі не втілено. Ба більше, як розповів Ярослав Рущишин, до профільної комісії облради надійшов лист від головного управління економіки (саме воно відповідає за практичну реалізацію програми), в якому просять уточнити перелік заходів, які потрібно здійснити (нагадаємо, програму ухвалили ще взимку). “Тобто виходить, що вони лише готуються, тільки починають братися за роботу”, – обурюється Ярослав Рущишин. Микола Ореньчук додав, що підприємці мають принаймні дві великі претензії. Перша стосується громадської приймальні, яка ніяк не може почати працювати. Її відкриття переносили вже декілька разів, і ще в червні “Газету” запевняли, що воно ось-ось відбудеться, варто лише купити меблі. Однак літо закінчилося, завершується осінь, а підприємцям ніде поскаржитися на свої проблеми. За словами пана Ореньчука, йому пояснили, що “бракує лише одного підпису”, відтак член КПЛ робить висновок, що ЛОДА просто не зацікавлена відкрити громадську приймальню.
Не менш прикрою є ситуація з сайтом http://lvivbiz.com/, який мав би подавати найсвіжішу інформацію. Насамперед його ергономіка є не надто зручною для користувачів, а головне – поновлюють ресурс хаотично та нестабільно. “Ми вже зверталися з цим до ЛОДА, там пообіцяли, що знайдуть тих, хто займатиметься сайтом, але результатів не бачу”, – пояснив пан Ореньчук.
Щоб з’ясувати, чому ж так неефективно виконують програму, “Газета” зателефонувала до головного управління економіки ЛОДА, однак сконтактувати безпосередньо з відповідальними за виконання програми не вдалося. Не відповідали й телефони, вказані на сайті львівських бізнесовців як контактні.
Вікторія Петрущак, "Львівська газета"