Комітет Підприємців Львівщини

Найбільше серед львів’ян свідомих галичан

Львів’яни поділяються на п’ять основних категорій. Найбільше серед них "Свідомих галичан" - 26%. 22% є "Обивателями", 20% - "Ощадливими індивідуалістами", 19% - "Підприємливими" і 13% - "Постмодерністами". Такими є результати опитування "Дослідження цінностей львів’ян", які сьогодні, 10 вересня, оприлюднили під час прес-конференції.

Як повідомив керівник відділу досліджень ринків послуг GfK Ukraine Гліб Вишлінський, "Свідомими галичанами" є люди будь-якого віку. Вони відрізняються від решти львів’ян тим, що є найбільш заполітизованими і негативніше, ніж інші, ставляться до влади. Вони є традиціоналістами і законослухняними, а також мають найвищу лояльність до Львова.

Більша частина "Обивателів" - жінки, більше 50 років. Вони є, швидше, аполітичними, не схильні до ризику і змін. Вони повністю витрачають зароблені гроші і схильні до кредитів. Крім того, такі люди вважають, що львівський політик повинен бути галичанином. У них найвища лояльність до Львова і разом з тим "Обивателі" значно менш толерантні до невіруючих, азіатів, мусульман та негрів.

"Ощадливі індивідуалісти" є найбільш пасивними, неприхильними і недовірливими до людей. Вона також не схильні до "галицької свідомості" та громадської діяльності. Крім того, у них порівняно з іншими львів’янами нижча задоволеність життям. Здебільшого, це жінки понад 60 років.

Особливістю "Підприємливих" є аполітичність, недовіра до людей й небажання дотримуватись правил. Вони більш схильні діяти залежно від обставин, а не принципів, мають нижчу лояльність до Львова. Натомість є більш толерантними до російськомовних українців, росіян та прихильників Партії регіонів. Переважно це чоловіки до 29 років.

Людей до 29 років найбільше і серед "Постмодерністів", яких характеризує відмова від традиційних правил, відсутність "галицької свідомості", аполітичність, позитивне ставлення до багатих і молодих політиків. Натомість вони мають низьку лояльність до Львова і є толерантними до мусульман та гомосексуалів.

   Довiдка ZAXID.NET

Опитування проводилось у червні 2007 року методом особистого інтерв’ю вдома у респондента. Вибірка адресна, репрезентативна щодо віку, статі та адміністративних районів Львова. Було опитано 800 респондентів віком від 18 років, які постійно проживають у Львові. Максимальна похибка 3,5%.

Опитування проводила група GfK Ukraine на замовлення Комітету підприємців Львівщини.

http://www.zaxid.net/newsua/2007/9/10/142015/