Вона пробуде там, поки не скасують рішення про демонтаж кіоску, оскільки він – єдине джерело доходу сім’ї, в якій троє дітей і пенсіонер на утриманні. Сотні інших підприємців, які потрапили в схожу ситуацію, готові долучитися до пані Уляни.
За словами пані Злонкевич, учора вранці до кіоску приїхала машина, з торгової точки вилучили товар (власник здавала кіоск у суборенду) і намагалися демонтувати її. Підприємець заявляє, що ці дії незаконні, оскільки кіоск встановили згідно з нормами чинного законодавства, зі всіма необхідними дозволами.
Проте з 2002 року міська рада не продовжила дозволів, хоча підприємець вчасно подала всі необхідні документи.
– Міські чиновники не дають дозволів, але й не відмовлять. Уже чотири роки я не можу вести діяльність нормально, – говорить пані Уляна.
Учорашню спробу демонтувати мотивують тим, що немає відповідних дозволів, зокрема, на оренду землі, проте, як стверджують підприємці, тільки міська рада винувата, що в підприємців їх немає.
За словами Олега Мацеха, представника ГФЛ, влада мала право вилучити товар, оскільки не було відповідних дозволів, однак до демонтажу кіоску є застереження. Якщо він стояв два роки законно і є необхідні погодження, то демонтаж сьогодні незаконний. Проте й питання неправового продажу товарів виникло з вини влади.
– Саме міські чиновники штовхають підприємців на такі дії. Ситуація, що склалася, довго сприяла корупції. Цей кіоск – яскравий приклад того, як влада спільно з підприємцями діяла в позаправовому полі, – заявив Олег Мацех.
Як стверджує Лілія Бойко, представник Комітету підприємців Львівщини, головна проблема полягає в тому, що міська влада не придумала нових правил гри, а за старими працювати не хоче. Ще в травні 2006 року міський голова наклав мораторій на продовження оренди землі під МАФи.
– Ми вимагаємо продовжити чинність наявних дозволів до 1 грудня. А доти розробити нормальне положення. Лише “за”, щоб у місті навести порядок, щоб кіоски мали нормальний вигляд і стояли там, де повинні. Депутати нас підтримують, а от управління, яке розробляє положення, не хоче слухати, – каже Лілія Бойко.
Олег Мацех зазначає, що учасники громадських слухань у понеділок одностайно ухвалили резолюцію з вимогою негайно призупинити демонтаж МАФів, на які закінчилася договори оренди земельних ділянок і які штучно опинились у позаправовому полі.
– Цікава ситуація. Депутатська комісія ухвалює рішення. Паралельно без узгоджень із депутатами демонтують МАФи. До того ж розробляють положення, яке абсолютно не влаштовує підприємців, і результати громадських слухань, за нашими даними, сфальсифіковано”,– говорить Олег Мацех.
Як розповів “Газеті” Андрій Чіпко, депутат міської ради від НСНУ, член комісії архітектури і містобудування, ситуація справді є складною, оскільки нове положення намагаються ухвалити поспіхом, хоча, може, й не варто скасовувати старе.
– Наша депутатська комісія пропонує відкоригувати старе, наразі чинне. Щоб розблокувати ситуацію, пропонуємо продовжити дозволи до кінця року для всіх підприємців, які мали їх до мораторію (травень 2006 року, – “Газета”). Треба розробити відповідні принципи розміщення МАФів, своєрідну схему. Це значно спростить ситуацію і дасть змогу уникнути корупції, – сказав Андрій Чіпко.
За словами Олега Синютки, директора департаменту економіки Львівської міської ради, все має бути за законом.
– Якщо районна адміністрація почала демонтаж кіоску, на який є всі необхідні дозволи, то винуваті працівники адміністрації відповідатимуть. Якщо ж кіоск працював без дозволів, то його слід демонтувати.
Мирослава Іваник , «Львівська газета»
( 22 березня, 2007 року, № 50 (1101))