Комітет Підприємців Львівщини

Підприємці хочуть сесії

Учора перед будинком Львівської обласної державної адміністрації знову з’явилися намети. Підприємці Львівщини в такий спосіб протестують проти призначення на посаду заступника ДПА у Львівській області Юрія Лепецького, колишнього заступника одіозних керівників Львівської податкової Мирослава Хом’яка та Сергія Медведчука.

НаразіпредставникиКомітетупідприємцівЛьвівщини, якієініціаторамиакції, збираютьпідписидепутатів, щобініціюватипозачерговусесіюЛьвівської обласної ради. “Вони повертаються”, – кажуть підприємці, маючи на увазі представників кучмівсько-медведчуківського ладу, і вимагають від народних обранців сказати рішуче й остаточне “ні”.

– Влада Львівщини має показати, наскільки вона здатна керувати ситуацією в регіоні та наскільки хоче робити це, – зазначив журналістам Юрій Сендецький, голова КПЛ.

– Львівська міська рада вже затвердила відповідну заяву, тепер слово за ЛОР, – заявив Ярослав Рущишин, один із членів КПЛ. – Далі питання полягатиме в тому, наскільки державна влада контактує з органами місцевого самоврядування і, відповідно, наскільки дослухається до голосу громади.

Ярослав Рущишин стверджує, що підписів буде достатньо, щоб скликати позачергову сесію. Коли ж вона відбудеться – має вирішити президія ЛОР, яка засідатиме в четвер. Та підприємці обіцяють приходити до будівлі адміністрації щодня, допоки сесія таки не розгляне їхнє звернення. Підприємці також мають намір звернутися до голови ЛОДА Петра Олійника з проханням внести подання про звільнення Юрія Лепецького та до Анатолія Брезвіна, голови ДПА України.

Щоправда, на попередньому засіданні сесії Львівської обласної ради звернення до
П. Олійника та А. Брезвіна з вимогою звільнити Юрія Лепецького вже ставили на голосування… Двічі. І жодного разу воно не набрало потрібної кількості голосів.

Натомість Володимир Артемович, президент корпорації “Галичартбуд”, член ради КПЛ, наголошує, що не бачить сенсу у протестах проти призначень на державні посади. На його думку, Ю. Лепецький – фахівець, який 2004 року, залишившись на державній службі, виконував свої безпосередні обов’язки.

– Платити податки треба, і контролювати цю справу також, – каже пан Артемович.

Сам Юрій Лепецький стверджує, що не знає, чому підприємців так не влаштовує його повернення на посаду, а єдиною ймовірною причиною називає політику.

– Ініціюють протести два депутати – Олег Мандюк та Ярослав Рущишин. Зрештою, у Львівській області зареєстровано понад 128 тисяч суб’єктів підприємницької діяльності, до протестів долучилися не більш ніж 50, які, до речі, не є найбільшими платниками податків. Я, звісно, розумію, що КПЛ – це поважна інституція, може, десь комусь не догодив… – заявив Юрій Лепецький “Газеті”. – Але найімовірніше – це просто політика. А в політику ніколи не бавився, бо за складом характеру цей вид діяльності мені не пасує, я передусім службовець.

Недовіру, яку висловили йому депутати навесні 2005 року, податківець називає безпідставною.

– Це було політичне рішення нового керівництва ДПА України. Переді мною поставили політичне питання про звільнення, і я пішов за згодою сторін, – поінформував Ю. Лепецький. – Але й тоді, й упродовж останніх двох років, коли я не працював у ДПА і в жодному державному органі, ніхто не висував до мене жодних претензій. Тому я не маю наміру добровільно полишати свою посаду, керівництво ж Львівської ДПА наразі також не висуває претензій до мене.

За словами депутатів обласної ради, позачергова сесія таки відбудеться, оскільки за останні дні виникло чимало питань політичного характеру, на які потрібно реагувати.

Ірина Гищук , «Львівська газета»

http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2007/03/21/22429/