Не останній крок
«Уряд проводить в Україні тотальні кадрові зміни, в першу чергу — у силових та фіскальних структурах. З роботи звільняють людей, які проявили себе як професіонали та патріоти. На їх місце призначають «своїх», «перевірених», дуже часто — представників колишньої кучмістсько‑медведчуківської номенклатури», — стверджують КПЛ-івці.
Причиною такої заяви, як розповів «Статусу» голова КПЛ Ярослав Рущишин, є, зокрема, призначення на посаду заступника голови ДПА у Львівській області Юрія Лепецького. За словами представників КПЛ, перебування пана Лепецького в ДПА запам’яталося тиском на тих підприємців Львівщини, які не вписувалися в тодішню політичну ситуацію і намагалися працювати, не беручи участі в корупційних схемах.
У своєму зверненні підприємці наводять приклади «розправи з неугодними», які, за їхніми словами, відбувалися безпосередньо за участі Юрія Лепецького. «Під безпосереднім керівництвом Юрія Лепецького, ігноруючи чинне законодавство, було порушено ряд кримінальних справ проти «КредитБанку (Україна)», відбувалися численні перевірки та спроби порушення кримінальних справ проти мистецького об’єднання «Дзиґа», під тиском податківців було на деякий час припинено діяльність клубу-кафе «Лялька». Також проводились численні протизаконні перевірки тоді єдиного у Львові опозиційного видання «Львівська газета», — йдеться у зверненні.
«Відбувається призначення людей, котрим Львівщина висловила недовіру через масові акції протесту і офіційні звернення обласної ради. Це є представник тої податкової банди, яка діяла до 2004 року. Можливо, не чільний і не перший, але представник», — сказав Ярослав Рущишин.
За словами пана Рущишина, існує багато документів, де виписані критерії, яким має відповідати чиновник і найбільшою ганьбою є висловлення недовіри місцевим органом влади. «Ми ж повинні показати: якщо раз себе зганьбив, то більше тобі місця тут не буде. Ми робимо територію законності і права у Львівській області, не маючи надії на Київ», — сказав голова КПЛ, додавши, що заява — не останній крок підприємців. Він розповів, що організація звертатиметься до представників місцевого самоврядування. Якщо ж і тут «отримають ляпаса», то підприємці обіцяють вдатися до протестів, а у крайньому випадку — до масштабних акцій громадянської непокори.
Обурення у Ярослава Рущишина викликав і той факт, що план по збору податків на Львівщині збільшили на 30 %. Він переконаний, що ці відсотки будуть «вибивати» з легального малого та середнього бізнесу. «Які підстави збільшення зборів у Львівській області? Наскільки я знаю, плани у Львові перевиконуються. І це лише тому, що в останні два роки політика не пхалася до бізнесу», — вважає голова КПЛ.
Тенденція вибивання
Солідарніунегативномуставленнідо процесів, яківідбуваютьсяу львівськійподатковій, такожіншіоб’єднаннябізнесменів. Голова Львівської асоціації малого та середнього бізнесу Григорій Васильців зазначив, що наразі їхня організація узгоджує загальну позицію щодо останніх подій, і висловив негативне ставлення до тенденцій, пов’язаних з кадровими призначеннями у ДПА.
Не розуміє причин збільшення плану збору податків і голова Львівської Асоціації платників податків Теодор Дяків. «Є законом встановлені ставки податків. Тому підвищення плану для мене, як для підприємця, є незрозумілим. Це ж не підвищення ставок податків. Це банальне ініціювання вибивання податків з легальних підприємців. Таким чином держава сприяє тінізації підприємницької діяльності», — вважає пан Дяків.
Приріст для бізнесу
Тим часом представники львівської ДПА доволі стримано реагують на заяви підприємців. «Що стосується ПДВ, то це правда — є розпис Мінфіну, де порівняно з минулим роком є приріст податку у межах 30 %. По інших платежах приріст є меншим», — сказав у коментарі «Статусу» перший заступник голови ДПА у Львівській області Микола Князевич. Що ж до причин такого росту, то у нього є єдине пояснення: так проголосувала Верховна Рада.
За словами пана Князевича, КПЛ правий у тому сенсі, що навантаження по залученню платежів до бюджету ляже на малий та середній бізнес області. Втім, він пояснює це тим, що пропорція середнього і малого бізнесу до всього бізнесу регіону є більшою, ніж питома вага середнього і малого бізнесу у східних регіонах України.
«Там є велика промисловість, а на Львівщині її немає, тому основне навантаження в нашій області, як до речі і по Західній Україні, і справді лягатиме на малий і середній бізнес», — говорить Микола Князевич.
А про кадрову політику ДПА не так давно висловився голова ДПА України Анатолій Бревзін: «Підхід до підбору кадрів буде вкрай виваженим і ґрунтуватиметься на принципах професіоналізму та порядності».
Юрій Лепецький, заступник голови ДПА у Львівській області: «Я вже близько тижня читаю в ЗМІ різні варіації на одну й ту ж тему, і мене не покидає думка про упереджене ставлення до мене власне керівництва КПЛ. Ні в той період, коли я працював на посаді першого заступника голови ДПА у Львівській області, ні після свого звільнення з посади, ні зараз — жодних претензій чи звинувачень у якихось неправомірних діях від правоохоронних органів або від керівників бізнесових структур я не отримував.
Хочу ще раз наголосити, ніколи не був і не є членом жодної політичної партії, сили, руху чи об’єднання. Тому заяву КПЛ я можу розцінити лише як наслідок замовленої політичної гри, спрямованої на штучне створення дестабілізуючої ситуації, байдуже, чиї корисливі інтереси вона захищає».
До речі
На засіданні Львівської міськради наприкінці лютого 59 депутатів висловили свій протест проти призначення Юрія Лепецького заступником голови ДПА. «Ми категорично протестуємо проти призначення Юрія Лепецького заступником голови ДПА у Львівській області. Вважаємо, що такі «фахівці» не мають права обіймати будь-яку державну посаду», — зокрема йдеться у заяві Львівської міської ради.
Роман Рак, "Статус"