Наприклад, у представництва є суттєві застереження до проектів рішень “Про затвердження правил розміщення малих архітектурних форм...”, “Про встановлення обмежень у реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів...” і проекту положення “Про створення конкурентного середовища на ринку житлово-комунальних послуг у частині прибирання міста Львова”. Ярослав Кашуба заявив учора: “Аналізуючи ці проекти, представництво Держпідприємництва України у Львівській області вкотре наголошує, що посадові особи виконавчого комітету Львівської міської ради готуються порушити чинне законодавство України”. Якщо вони ухвалять ці рішення, представництво буде змушене подавати запити в прокуратуру області.
Так, рішення щодо МАФів суперечить Закону “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” в частині розгляду заяв підприємців, отримання ними в терміни, визначені законодавством, відповіді від виконавчого комітету Львівської міської ради. “Я порахував, що за процедурою, яку пропонують, підприємець може отримати дозвіл за 33 дні, а не за п’ять, і йому треба зробити чотири проплати. А якщо дозволу не буде, то три проплати – коту під хвіст”, – прокоментував пан Кашуба “Газеті”.
Окрім цього, “в пункті 2.1 рішення вказано, що МАФи розміщуються відповідно до “Схем розміщення стаціонарних МАФ для здійснення підприємницької діяльності на територіях районів м. Львова” і “Схем розміщення пересувних МАФ на територіях районів м. Львова”, що їх затвердив виконком. Але наразі ці схеми ще остаточно не погоджено. Їх необхідно спочатку затвердити і обов’язково потрібно додавати, щоб підприємці заздалегідь були поінформовані”, – наголосив пан Кашуба.
Рішення про обмеження торгівлі алкоголем також має невідповідності з законодавством. За поясненням представника Держпідприємництва, виконком ЛМР не має повноважень забороняти роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. “Фактично виконком ЛМР має перебрати на себе повноваження депутатів ЛМР, що є порушенням законодавства України”, – зауважив пан Ярослав.
У рішенні ж щодо прибирання міста “порушують вимоги регуляторного законодавства України, процедуру подання документів на конкурс; процедури проведення конкурсу не виписано, а отже, вона є незрозумілою та непрозорою для підприємців м. Львова”, – пояснив пан Кашуба.
Радник голови Держпідприємництва України повідомив “Газету”, що представництво не має на меті конфронтації, однак наполегливі пропозиції щодо співпраці в підготовці актів не дають позитивного відгуку з боку ЛМР. “Створюється враження, що ця команда має намір винайти велосипед тільки тому, що зараз рулить, – зазначив він. – Оскільки ці речі починають набувати системного характеру, ми мусимо реагувати”.
для газети :
Андрій Чіпко
депутат комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міської ради, член Комітету підприємців
Сьогодні ми викликаємо на комісію розробників проекту щодо МАФів, оскільки в тому вигляді, в якому його пропонують, не може бути проголосоване. На наше переконання, не можна голосувати за положення, що має регулювати розміщення МАФів всліпу. Наполягатимемо на розробці схем їх розміщення, і вони, ці схеми, мають бути основою для положення, а не навпаки.
Окрім цього, положення суперечить земельному законодавству. Укладаючи з містом договір оренди елементу благоустрою для розміщення кіоску, підприємець випадає з кола земельних правовідносин, йому ніхто не може гарантувати, що завтра-післязавтра його не зганятимуть із цього місця, бо виявиться, що хтось придбав землю, на якій розміщено цей елемент благоустрою. Тут у нас чимало запитань.І що не менш дражливо, підприємці не повинні страждати через правову невизначеність. Зараз значна частина власників МАФів не може провадити підприємницьку діяльність, оскільки припинено видачу дозволів до затвердження нового положення. Це питання слід розблоковувати. Легальним підприємцям потрібно дати змогу працювати.
Юлія Куринкіна , «Львівська газета»
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2007/03/06/22084/<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />