11 листопада, під час засідання координаційної ради розглядались два проекти Програми розвитку малого підприємництва: від управління економіки Львівської ОДА та від Комітету підприємців Львівщини.
За основу прийняли саме проект Комітету підприємців.
Пропонуємо Вашій увазі анотацію проекту КПЛ:
Метою Регіональної програми розвитку малого підприємництва у Львівській області (далі Програми) є підвищення ефективності функціонування та розвитку малого бізнесу в регіоні на основі максимально ефективного використання наявнихвласних фінансових, майнових, трудових, інтелектуальних ресурсів.
В процесі реалізації програми передбачається досягнення наступних цілей:
1. Забезпечити організацію партнерських відносин між малим бізнесом та владою.
2. Підвищити ефективність функціонування існуючих підприємницьких структур та на основі покращання підприємницького середовища в регіоні.
3. Забезпечити сприятливі умови для створення нових малих підприємств
Основними завданнями Програми є:
Ø налагодження ефективної співпраці суб’єктів підприємницької діяльності та місцевої влади при вдосконаленні підприємницького середовища в області;
Ø використання високого рівня кадрового потенціалу Львівської області;
Ø стимулювання підприємницької ініціативи за рахунок власних фінансових, майнових, трудових, інтелектуальних ресурсів регіону;
Ø забезпечення нормативного регулювання, адекватного рівню ринкових відносин та гласності у процесі підготовки проектів регуляторних актів, що впливають на бізнесове середовище;
Ø забезпечення прозорості діяльності місцевих органів влади;
Ø підвищення рівня інформування суб’єктів підприємницької діяльності;
Ø вдосконалення роботи ключової інфраструктури малого бізнесу Львівської області.
Методика розробки даної Програми має відмінну особливість, виражену в:
Ø залученні до процесу вдосконалення умов функціонування малого бізнесу широкого представництва органів місцевої влади і місцевого самоврядування та бізнесу;
Ø безперервності і, на основі моніторингу стану малого бізнесу в регіоні, внесенні коректувань до Програми з урахуванням ситуації, яка змінюється;
Ø формуванні ієрархії цілей, на основі відокремлення актуальних і головних задач від другорядних;
Ø конкретності розроблених заходів для реалізації Програми:
Ø невключенні додаткових коштів для фінансування заходів програми, окрім передбачених місцевим бюджетом в межах кошторисних призначень
Регіональна Програма розвитку малого підприємництва Львівської області на 2007-2008 рр. спрямована на реалізацію державної політики у сфері розвитку малого підприємництва та виконання основних завдань по підвищенню економічної ефективності діяльності суб’єктів малого бізнесу силами регіону.Реалізація Програми сприятиме більш ефективному використанню наявних власних ресурсів Львівської області, і на цій основі, - збільшення внеску малого підприємництва в економіку області та зміцнення економічного потенціалу регіону.
Програму сформовано на підставі пропозицій Комітету підприємців Львівщини з урахуванням Методичних рекомендацій щодо формування і реалізації регіональних програм розвитку малого підприємництва.
Коротка характеристика заходів Програми
Для розв’язання виявлених проблем Програмою передбачається проведення роботи за наступними напрямами:
1. Впорядкування і вдосконалення нормативного регулювання підприємницької діяльності в області.
2. Фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка малого підприємництва.
3. Формування інфраструктури підтримки і розвитку малого підприємництва.
4. Інформаційне та ресурсне забезпечення суб’єктів малого підприємництва.
5. Підтримка інноваційних проектів.
Заходи з впорядкування нормативно-правового регулювання підприємницької діяльності спрямовані на підвищення прозорості діяльності місцевих органів влади та посилення відповідальності посадових осіб органів виконавчої влади за стан виконання нормативних документів, які регламентують підприємницьку діяльність. Основна увага приділена заходам по усуненню проявів бюрократизму та незаконних дій місцевих органів виконавчої влади.
Програмою передбачено вирішення наступних завдань:
1. Забезпечення прозорості діяльності місцевих органів влади.
2. Підвищення рівня кваліфікації працівників місцевих органів влади.
3. Надання допомоги підприємцям при вирішенні проблемних питань.
4. Захист підприємців від незаконних дій посадових осіб.
5. Розширення доступу суб’єктів підприємництва до інформації про законодавчі та регуляторні акти.
В результаті проведеної роботи очікується досягнення наступних результатів:
Ø усунення інформативно-адміністративних перешкод в реалізації права на підприємницьку діяльність в регіоні;
Ø усунення перешкод у відносинах підприємців з представниками місцевої влади;
Ø забезпечення оперативного діалогу влада – бізнес;
Ø підвищення прозорості діяльності місцевих органів управління.
При розробці заходів із фінансово-кредитної та інвестиційної підтримки підприємництвабуло враховано те, що місцеві органи влади області не готові повною мірою вирішити проблеми фінансування малого бізнесу, а особливо підприємців-фізичних осіб. Програмою передбачено розширення можливостей задоволення потреб малого підприємництва в фінансових ресурсах.
Основними заходами фінансово-кредитної підтримки визначені:
Ø надання консультаційних послуг при підготовці бізнес-планів та інвестиційних проектів;
Ø видання збірки інвестиційних пропозицій підприємств Львівської області;
Ø проведення спеціалізованих презентацій франчайзингових мереж, які працюють або бажають працювати в реґіоні.
В результатів проведених заходів очікується: розширення доступу підприємців до фінансових ресурсів; залучення інвесторів в сферу малого бізнесу; активізація підприємницької діяльності в регіоні.
Заходи з вдосконалення ресурсної та інформаційної підтримки підприємництва спрямовані на підвищення ефективності ведення малого бізнесу в регіоні за рахунок спрощення доступу підприємців до ресурсної бази, скорочення часу та економії коштів на пошук необхідної інформації.
Розроблені заходи передбачають:
Ø систематичне виявлення проблем функціонування малого бізнесу в регіоні на основі аналітичних оглядів розвитку підприємств малого бізнесу, діяльності «гарячої лінії» і громадської приймальної, соціологічних опитувань підприємців, регулярних експертних обговорень ключових проблем, їх причин, варіантів рішень, політики впровадження реформ та громадських слухань;
Ø розширення можливостей інформаційного забезпечення підприємців через підвищення інформаційного наповнення Web-сайту “Підприємництво Львівщини”
В результатів проведеної роботи очікується досягнення наступних результатів:
Ø забезпечення безперервногомоніторингупроблем функціонування малого бізнесу в регіоні;
Ø створення систематизованої бази даних стосовно підприємницької діяльності в регіоні з універсальним доступом до інформації всіх підприємців.
В рамках ресурсної та інформаційної підтримки підприємництварозроблена підпрограма -реалізація інноваційних проектів
Метою підпрограми є стимулювання інноваційної активності підприємств малого бізнесу за рахунок більш ефективного використання наукового та кадрового потенціалу регіону. Передбачається досягнення наступних результатів: селекція найбільш перспективних інноваційних проектів; формування бази інноваційних проектів, активізації попиту на інновації; використання науково-технічних розробок підприємницьким середовищем міста і регіону; підвищення попиту на інновації підприємств малого бізнесу.
Для забезпечення дієвості інфраструктури малого підприємництва в програмі передбачено формування, випуск та поширення каталогу об’єктів інфраструктури підтримки малого бізнесу в регіоні з інформацією про послуги, що вони надають.
Передбачені програмою заходи з підвищення кваліфікації кадрів у сфері підприємництва спрямовані на досягнення наступних цілей:
Ø забезпечення цільового спрямування семінарів (на основі виявлених проблем функціонування малого бізнесу в області);
Ø підвищення рівня доступу до отримання необхідних знань підприємців у районах Львівщини.