Комітет Підприємців Львівщини

Податкова таки не права...

Схоже, що податкова не до кінця поінформована про процедуру повернення надмірно сплачених коштів, не керується своїми інструкціями та дезінформує населення.

Така сумна істина проглядається, переглянувши висновки тимчасової комісії Громадської колегії при ДПА у Львівській області з питань ПП «Аптечний склад «Данфарм».

Відтак у висновках зазначено : „Чинне законодавство передбачає процедуру отримання наказу господарського суду лише стягувачем (у даному випадку - ПП „Аптечний склад „Данфарм”), тому залишається незрозумілим яким чином цей наказ мав би опинитися у ДПІ Залізничного району м. Львова?”


Більше того, на противагу поясненням працівників ДПІ, комісія встановила, що посадові особи ДПІ у Залізничному районі міста Львова були зобов’язані внести відповідні відомості до картки особового рахунку платника податку ПП «Аптечний склад «Данфарм» безпосередньо на підставі постанови Львівського апеляційного господарського суду незалежно від того, було отримано платником податків наказ на примусове виконання судового рішення, що набрало законної сили, чи ні. Оскільки станом на час розгляду справи Львівським апеляційним господарським судом порядок ведення ДПА оперативного обліку податків і зборів врегульовувався «Інструкцією про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), що надходять до бюджетів та до державних цільових фондів», затвердженою наказом ДПА №342 від 03.09.2001р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.10.2001р. за № 887/6078.


Окрім цього Комісія з’ясувала, що незважаючи на неодноразові письмові заяви ПП „Аптечний склад „Данфарм” до податківців з проханням повернути помилково сплачені податки згідно постанови Апеляційного господарського суду від 29.06.2005р., посадові особи у своїх письмових відповідях жодного разу не зазначили підстав, через які не виконується рішення суду.


 „Нормального діалогу – було б достатньо, аби плисти в одному човні, однак практика показує, що для податкової поняття „діалогу” завжди підмінюється іншим – „монологом” із висвітленням лише своєї позиції...” – зазначив член Комітету підприємців Львівщини, голова тимчасової комісії з питань ПП «Аптечний склад «Данфарм» Андрій Федоренко.


За словами Андрія Федоренка – „Комісія рекомендує ПП „Аптечний склад „Данфарм” звернутися із скаргою на дії судді Господарського суду Львівської області щодо невиконання ним доручення, викладеного у п.5 постанови Львівського апеляційного суду від 29.06.2005р., оскільки відсутність наказу не дає можливості ПП „Аптечний склад „Данфарм” звертатися до органів державної виконавчої служби з заявою про примусове виконання рішення суду. А керівництву ДПА у Львівській області – розглянути вищенаведені висновки та вжити заходів по недопущенню подібної практики у подальшому.


Зазначимо, що раніше працівники податкової заявляли, що для повернення коштів підприємству „Данфарм” згідно із чинним законодавством, податкова адміністрація, окрім рішення суду, повинна отримати Наказ на виконання даного рішення від Львівського господарського суду. „Оскільки цей Наказ на адресу ДПІ у Залізничному районні Львова не надходив, ми не можемо повернути кошти,” – говорили податківці.


Цікавим залишається і те, що прес-служба ДПА у Львівській області дала викривлену інформацію про засідання тимчасової комісії по „Данфарму”, базуючись на неузгодженому протоколі. Справа у тому, що у варіанті податківців присутні на засіданні тимчасової комісії ухвалили наступне – „Позиція ДПА у Львівській області є переконливою та аргументованою. Підготувати від комісії з вирішення питання ПП «Аптечний склад «Данфарм»» звернення до Вищого адміністративного суду України з питання видачі необхідного наказу”. Натомість реальним рішенням членів комісії було "Доручити голові комісії Федоренко А.С. підготувати висновок комісії з даного питання та узгодити його з членами комісії."


Як кажуть, висновки робіть самі...


„Логічно, що такі дії службовців податкової аж ніяк не можна назвати виконанням Ультиматуму, оголошеного членами КПЛ 5 липня, -- підсумував голова Комітету підприємців Львівщини Ярослав Рущишин.


Поміж тим Рущишин на нагадав, що у документі окрім питання по „Данфарму” зазначено ще три пункти, по яким не видно жодних змін.

 

* * *

Д о в і д к а :


  05.07.06 на засіданні Громадської колегії при ДПА у Львівській області члени КПЛ оголосили ультиматум. Тоді ж заступник голови Громадської колегії, член КПЛ Олександр Кільдіяров оголосив про бажання вийти із цього дорадчого органу.
  10.07.06 відбулося засідання тимчасової комісії Громадської колегії при ДПА у Львівській області з питань ПП «Аптечний склад «Данфарм».
  12.07.06  прес-служба ДПА у Львівській області дезінформує про рішення засідання тимчасової комісії по справі „Данфарму”
з
20.07.06 члени тимчасової комісії по справі „Данфарму” узгоджують свої висновки.
  27.07.06  узгоджено та підписано висновки тимчасової комісії Громадської колегії при ДПА у Львівській області з питань ПП «Аптечний склад «Данфарм».
  05.08.06 останній день виконання пунктів ультиматуму, оголошеного ДПА у Львівській області Комітетом підприємців Львівщини.