Комітет Підприємців Львівщини

Резолюцію з ЛОДА таки погоджено

Резолюцію ІІІ фроруму "Бізнес і влада -- партнери" нарешті взято до уваги. З метою належного юридично-правового обґрунтування пропозицій щодо змін і доповнень норм та положень регуляторних актів, що перелічені в резолюції Форуму, запрошуємо усіх небайдужих до питань поліпшення підприємницького клімату і соціально-економічних показників на Львівщині долучитися до роботи груп і комісій з фахової підготовки з даного питання.

Більш детальну інформацію можна отримати у відділі підприємництва та регуляторної політики головного управління економіки за тел. 72-69-40, 74-23-64 та в секретаріаті Комітету підприємців Львівщини за тел. 294-89-48.

Текст резолюції

Резолюція III Форуму підприємців “Бізнес і влада - партнери”


Учасники Форуму усвідомлюють значимість ініційованих профільними державними службами Львівщини системних процесів, направлених на легалізацію робочих місць, практичного недопущення нерегламентованої зайнятості та порушення податкового і митного законодавства, та разом з тим наполягають на необхідності термінового створення дієвого адміністративно-правового механізму, направленого на безпосередній захист прав та законних інтересів підприємців, лібералізацію та дерегулювання приватної ініціативи. Учасники Форуму вважають таке прозоре поєднання інтересів влади і бізнесу запорукою покращення бізнес-середовища, комплексного вирішення актуальних проблем підприємництва та стабільності соціально-економічного зростання регіону.


За результатами обговорення актуальних проблем у сфері регулювання підприємницької діяльності, з метою посилення захисту прав підприємців, учасники Форуму вважають за необхідне:

1. Звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозиціями про недоцільність збереження пені за несвоєчасне повернення валютної виручки з-за кордону не з вини суб'єкта господарювання, передбаченої ст. 4 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" від 23.09.1994р.

2. Звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією лібералізації зовнішньоекономічної діяльності, зокрема:

- визнати Європейський Союз країною походження товару;

- скасувати п. 2 Наказу Державної Митної служби № 609 від 13.09.2003р. "Про затвердження Порядку застосування митних режимів переробки та митні території України та переробки за межами митної території України";

- зменшити митні тарифи на митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів та продовжити режим роботи митниці;

- зняти обмеження на зворотній вивіз недоброякісних товарів без зміни кодів;

- передбачити утилізацію відходів, що не підлягають подальшій переробці, на території України без отримання дозволів та за спрощеною процедурою;

- внести зміни у п.9 наказу ДПА від 25.02.2002р. № 83 "Про затвердження Порядку видачі, обліку, відстрочення та оплати (погашення) векселя (письмового зобов'язання, що видається суб'єктом підприємницької діяльності при здійсненні операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах", в частині встановлення одноденного строку для обліку та реєстрації векселя

3. Звернутися до Національного Банку України з пропозицією врегулювати порядок здійснення готівкових розрахунків за участю резидентів України за кордоном.

4. Звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією про приведення Положення про Державну службу боротьби з економічною злочинністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 1993 р. № 510 "Про утворення Державної служби боротьби з економічною злочинністю" у відповідність до Закону України "Про міліцію", зокрема в частині підстав та порядку проведення перевірок суб'єктів господарювання.

5. Звернутися до Кабінету Міністрів України з поданням затвердити єдину форму направлення на проведення перевірок правоохоронними органами.

6. Звернутися до Кабінету Міністрів України, ДПА України, МВС України, Генеральної прокуратури України щодо розробки заходів, спрямованих на посилення персональної відповідальності працівників контролюючих та правоохоронних органів за неправомірне втручання у підприємницьку діяльність, прийняття не обґрунтованих рішень, що завдали шкоду підприємцеві.

7. Звернутися до Кабінету Міністрів України з поданням про скасування податкової накладної та істотне спрощення порядку відшкодування ПДВ.

8. Ініціювати прийняття Законів України “Про охоронну діяльність”, “Про детективну діяльність”, “Про зброю”, які б значно розширили можливості захисту підприємців недержавними охоронними структурами, в тому числі з метою попередження злочинів.

9. Звернутися до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з клопотанням про створення представництва Уповноваженого у Львівській області.

10. Підтримати ініціативу Комітету Підприємців Львівщини щодо створення Центру підтримки підприємництва та сприяти у забезпечені Центру відповідним приміщенням.

11. Системно впроваджувати норми і положення державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності відповідно до Закону України “Про основи державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

12. Розширити мережу агенцій регіонального розвитку, що надаватимуть підтримку малим та середнім підприємствам Львівщини.

13. Підтримати прийняття законодавчих актів, що передбачають пільги та преференції суб’єктам впровадження міжнародних стандартів ISO 9000, ISO 14000, HACCP та OHSAS 18000.

14. Провести наступний Форум у вересні поточного року. Влада та бізнес Львівщини висловлюють впевненість у тому, що виконання сторонами задекларованих на Форумі позицій реально сприятиме соціально-економічному розвитку Львівської області.

Львів. 2 червня 2006 року

Детальніше : http://www.loda.gov.ua/oda/news/article;3163/