Фактично будь-який підприємець, якому помилково щось нарахували, або не нарахували; побачили, або не побачили; знайшли невідповідність, або запідозрили щось нечисте і не видають документи на легітимне ведення підприємницької діяльності працівники податкової служби, -- може оскаржити дані дії у суді... (Звичайно, якщо він не шукатиме інших шляхів розв’язання конфлікту із податківцями).
Підприємець, який хоч раз посмакував одне засідання у позиванні до ДПА, знає – податківські юристи не визнають поразки і йдуть до кінця, як писалося раніше – „не здаються без бою”.
Відтак філософія судового протистояння „підприємець-податкова” полягає у протяжності справи від судів першої аж до найостаннішої інстанції (можливо, лише за виключенням Суду Божого). Відповідно відстоювання своєї позиції бізнесменам обходиться часто-густо роками протирання підлоги у „мануфактурних приміщеннях” служителів Феміди.
Трохи відбиває охоту відстоювати свою правду? – Чи не так? Але не поспішайте опускати руки, ще рано...
Бо, навіть якщо правда відстояна, і суд вирішує на користь підприємця, відповідно документує це рішення, яке зазвичай набирає чинності із моменту проголошення, – працівники ДПА не поспішають його виконувати... При цьому, мабуть, керуючись якимось ефемерним „особливим статусом”, де податкова стоїть вище рішення третьої гілки влади – суду.
Відомий борець за справедливість, член Комітету підприємців Львівщини Теодор Дяків, який прошов не раз процедуру відстоювання перед податковими юристами правди у стінах суду, і уловив філософію судового протистояння із ДПА, подає своє бачення проблеми. „Коли складається така ситуація, що податкова просто не виконує рішення суду, підприємці залишаються фактично безправними, оскільки правові механізми тут не діють. Можна, звичайно, піти далі і спробувати написати запит в Прокуратуру для відкриття кримінальної справи, але і це результату не дасть, ” – підсумовує Дяків.
Проблема полягає у тому, що фактично дістати та притягнути до відповідальності посадових осіб, які прийняли неправильне (читай у даному випадку неправомірне) рішення, що у свою чергу призвело до змодельованої ситуації, практично не можливо, вважає Теодор Дяків.
Паралельно хочеться поділитися секретом із анонімних джерел... За програну у суді справу щодо свого юриста або відповідальної особи (у кожному унікальному випадку варіюється винуватець) ДПА визначає міру адміністративного покарання. Зазвичай обходиться доганами, хоча деколи можуть і стягнути якусь копієчку із зарплати...
Максим ЛЮТИЙ
Замість висновку:
Звичайно цей іронічний пасквіль можна і не брати близько до серця, однак задумайтесь -- скільки можна боятися податкової?
Таку шкідливу практику можна, і треба зупинити, якщо у Вас на руках рішення суду, яке не виконують працівники податкової звертайтеся за телефоном 294 89 48 або пишіть на адресу [email protected]
КОМІТЕТ ПІДПРИЄМЦІВ ЛЬВІВЩИНИ ПОПЕРЕДЖАЄ:
Законодавче невігластво, та пасивна позиція щодо неправомірних дій владних, контролюючих та інспектуючи служб шкідливе для Вашого бізнесу!