Зокрема, актуальною є проблема із застосуванням статті 82 Митного кодексу (про тимчасову і неповну митні декларації) через неправильне трактування статті посадовцями митниці, а також із застосуванням наказу ДМСУ від 21 листопаду 2005 року № 1136, зареєстрованого в Мінюсті України від 9 грудня 2005 року №1474/11754, коли неправомірно накладаються адміністративні стягнення на водіїв за порушення, яких вони не здійснюють.
Важливим питанням для підприємців до сьогодні залишається нічим не обґрунтована і явно завищена вартість митних зборів за проведення митного огляду за межами митного посту навіть у робочий час. При цьому митний орган не несе жодних додаткових витрат, оскільки митник працює не у „позаурочний” час, а транспортні витрати оплачуються суб’єктами ЗЕД.
Окрім цього, учасники робочої зустрічі висловилися за відміну проходження в пунктах пропуску на кордоні процедур перевірки вантажів іншими органами крім, звичайно, митниці, прикордонної та фітосанітарної служби. Наявність таких служб як санітарна, служба екологічного та радіаційного контролю, ветеринарна служба та інших на кордоні, носить суто формальний характер. У пунктах пропуску немає належних умов на проведення реальних перевірок, та й у цьому немає жодної необхідності. „Фактично все зводиться до проставлення печатки на відповідних документах, що у свою чергу стає приводом для вимагання хабара у водія, який везе вантаж...” – зазначив Андрій Федоренко.
Як повідомив заступник начальника Львівської митниці Володимир Онишкевич, вирішення цієї проблеми лежить поза сферою впливу Держмитслужби України. Справа у тому, що порядок та привила перебування цих служб в пунктах пропуску регулює ряд постанов Кабінету Міністрів України. У той час дані постанови КМУ написані на основі законів, прийнятих Верховою Радою України... На думку Онишкевича, узгодження даного питання потребує міжвідомчих переговорів або змін до чинного законодавства.
На місцевому рівні учасниками таких перемовин можуть бути митники, прикордонники, підприємці, працівники санітарних, ветеринарних, екологічних та інших служб і губернатор області. Останній уповноважений виносити результат перемовин на розгляд Кабміну і тим самим спробувати вплинути на покращення ситуації.
„Є типові проекти розбудови пунктів пропуску. Усім відомо, що сьогодні голова ЛОДА Петро Олійник говорить про плани розбудови і збільшення кількості пунктів пропуску на кордоні. Відповідно вже сьогодні ми повинні діяти, аби не відбулася ситуація, що кількість пунктів пропуску збільшується, а пропускна здатність лишається тією ж...” – підсумував заступник начальника Львівської митниці