Комітет Підприємців Львівщини

Юрій Сендецький: КПЛ добився серйозного успіху у протистоянні з ДМСУ на шляху усунення штучних перешкод у сфері здійснення ЗЕД

«Громадська організація Комітет підприємців Львівщини добився серйозного успіху у протистоянні з Державною митною службою України на шляху усунення штучних перешкод у сфері здійснення зовнішньоекономічної діяльності», – про це заявив сьогодні, 12 квітня, під час прес-конференції «КПЛ та Держмитслужба України – бюрократичні стосунки та шляхи подолання юридичних казусів» заступник голови КПЛ Юрій Сендецький.
 

«Успіх досягнуто легальним, цивілізованим шляхом не для конкретних підприємств, а для усіх підприємств України, які займаються ЗЕД. Це є суттєвий сигнальний приклад того, яким чином громадська організація може усувати перешкоди у протистоянні з державними органами, які працюють у чинному законодавстві, використовують різні важелі, аби відійти від того чинного законодавства», – сказав Ю. Сендецький.

ГО «КПЛ» вперше домоглася шляхом використання правових механізмів скасування нормативно-правових документів ДМСУ, які перешкоджали роботі імпортерів та перевізників України. І тим самим змусила Державну митну службу України добре задуматися над відповідністю внутрішніх документів Митному Кодексу України.

За словами голови правозахисної комісії КПЛ Андрія Федоренко, успіх досягнуто завдяки фаховому підходу правозахисної комісії до проблем безпідставних вимог Держмитслужби подавати попередні повідомлення (ПП) та попередні декларації (ПД) у випадках, не передбачених Митним Кодексом України.

«Перевізники-учасники ЗЕД через ПП мають величезні труднощі: втрата часу через величезні черги, оскільки автомобілі чекають на попередні повідомлення, які їм повинні надіслати імпортери; у випадку допущення помилки у ПП (наприклад, вага товару вказана на 10 кг більше) товар не перепускають через кордон тощо. Тобто, цей порядок абсолютно не відповідає нашим європейським стремлінням і є величезним каналом для ввезення контрабанди», – сказав А. Федоренко.

У вирішенні проблеми скасування ПП і ПД КПЛ пішов шляхом звернення до Міністерства юстиції України, яке, у свою чергу, підтримало цю ініціативу підприємців, зобов’язавши Держмитслужбу України привести свої підзаконні акти у відповідність до Митного Кодексу.

Як відповідь на це зобов’язання Мін’юсту, ДМСУ розіслала до регіональних митниць та митних брокерів телеграми, у якій звинуватила КПЛ у спробі легалізації контрабанди.

Оскільки Державна митна служба так і не виконала вимоги Міністерства юстиції України, то 3 квітня було прийнято висновки про скасування рішень про державну реєстрацію оскаржуваних підзаконних актів Держмитслужби.

Тому до 15 квітня ДМСУ може оскаржити у Кабміні висновок Мінюсту та спробувати вкотре «похоронити» ініціативу КПЛ. Комітет підприємців уже надіслав до Господарського суду Києва позовну заяву про визнання нечинним наказів Держмитслужби №771 від 08.12.98 (щодо попереднього повідомлення) та №129 від 28.023.03 (щодо попередньої декларації).

 «Західна iнформаційна корпорація»

http://www.zik.com.ua/index.php?news_id=41764