... Ми хочемо подати пропозицію щодо вирішення цієї проблеми, однак наша ініціатива матиме значно більшу вагу, коли інші об'єднання підприємців висловлять свою підтримку.
Сьогодні до Вашої уваги лист до Міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка, свої пропозиції та підтримку Ви можете озвучити за телефоном 294 89 48, або написати на нашу електронну пошту -- [email protected]:
ПРОПОЗИЦІЯ
про спрощення процедури виготовлення печаток
У зв‘язку із реалізацією програми Президента України щодо дерегулювання підприємницької діяльності та скасування відомчих актів, що стримують розвиток підприємництва, просимо звернути увагу на наступне:
Відповідно до Наказу МВС України № 17 від 11.01.1999 “Про затвердження Інструкції про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, господарським об'єднанням та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів, та затвердження Умов і правил провадження діяльності з відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів” передбачено видачу дозволів на виготовлення печаток та штампів суб‘єктами господарювання. Вважаємо, що збереження такого порядку в сучасних умовах господарювання є не доцільним з наступних причин:
1. Дозвільний порядок виготовлення печатки не відповідає уставленій світовій практиці. Так, в жодній з країн Європи для виготовлення печатки жодних дозволів не вимагається. Іноземні партнери сприймають вимогу українського законодавства одержувати спеціальний дозвіл на виготовлення печатки іронічно, як анахронізм радянської системи.
2. Видача дозволів на виготовлення печаток суб‘єктам господарювання не пов‘язане із виконанням завдань міліції. Для видачі дозволу подається художній та реальний відбиток ескізу печатки у двох примірниках, один з яких зберігається у справах дозвільної системи. Сама ж печатка виготовляється спеціалізованим підприємством. Таким чином, ескіз печатки та її відбиток знаходяться у різних органах. Тому встановити де саме виготовлено печатку і який її відбиток є справжнім, не виявляється можливим. З огляду на це, видача дозволів на виготовлення печатки не виконує жодних функцій, які покладені на міліцію, а є по суті створенням підстав для необґрунтованої відповідної плати в позабюджетний фонд ОВС.
3. Процедура одержання дозволів на виготовлення печаток затримує початок підприємницької діяльності. Відповідно до Інструкції, процедура видачі дозволу триває 5 робочих днів. Це в той час, коли реєстрація суб‘єкта господарювання здійснюється у триденний строк! Насправді, непоодинокими є випадки, коли реальний строк видачі дозволу збільшується як з об‘єктивних, так і суб‘єктивних причин, оскільки цю функцію здійснює, як правило один-єдиний працівник ОВС. Це, в свою чергу, створює передумови для виникнення корупційних відносин.
На наш погляд, існуючу процедуру виготовлення печаток слід скасувати і запровадити виготовлення печатки заявницьким методом. Схематично ця процедура могла б виглядати так:
1) реєстрація суб‘єкта господарювання;
2) виготовлення печатки та штампів у спеціалізованій організації, котра залишає у себе зразки відбитку печатки та штампів та розписку замовника про її отримання;
3) направлення державному реєстратору картки із зразком підпису керівника та відбитком печатки суб‘єкта господарювання. У разі зміни керівника або печатки реєстраційному органу надсилається нова картка.
Ці відомості повинні бути відкриті для ознайомлення зацікавлених осіб. Запровадження такого порядку сприяло б одержанню актуальної інформації про зразок відбитку печатки як працівниками міліції, так і зацікавленими суб‘єктами господарювання.
Враховуючи наведене, а також розуміючи, що зміна існуючого порядку потребуватиме внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” та в деякі інші нормативні акти, Комітет підприємців Львівщини просить повідомити чи вважає МВС України за доцільне реформувати дозвільну систему в частині виготовлення печаток та чи погоджується із запропонованим. У разі підтримки пропозицій по суті, Комітет має намір звернутися до народних депутатів України з пропозицією ініціювати внесення відповідних змін до законів.
Ми вимагаємо змін!