Комітет Підприємців Львівщини

Війни з бюрократією на митниці - 2

Комітет підприємців Львівщини продовжує аналіз документів, які повинні оформляти підприємці при роботі з митними органами. Цього разу митники вирішили додати підприємцям додаткової паперової роботи при заповненні вантажної митної деклалації...

... Однак орієнтуючись на курс, проголошений Президентом України, -- "Бізнес і влада -- партнери", митники зобовязані хочаб вислухати думку бізнесу, а вона така:

Пропонуємо до Вашої уваги Обгрунтування відміни наказу ДМСУ № 730 від 08.10.2004 року „Про внесення змін до наказу ДМСУ № 307 від 09.07.1997р.”

Історія
Наказом ДМСУ № 307 від 09.07.1997р., на виконання Постанови КМ України № 574 від 09.06.1997р. „Про затвердження Положення про ВМД”, затверджувалась „Інструкція про порядок заповнення ВМД”. Ця „Інструкція” по великому рахунку була досить прийнятною і зручною як для суб’єктів ЗЕД (декларантів), так і для митних органів.
Проте, 08.10.2004р. вийшов у світ наказ ДМСУ за № 730 „Про внесення змін до Наказу ДМСУ № 307 від 09.07.1997р.”. З цього моменту Вантажна митна декларація (ВМД) перетворилась на надзвичайно громіздкий, перевантажений абсолютно нестосовною тай непотрібною інформацією.
Хочемо звернути Вашу увагу на порядок заповнення лише двох граф: № 31 та № 44.   
У графі 31 зараз необхідно зазначати:
1) повний опис товару згідно товарної номенклатури, а також КТ;
2) маркування та кількість товару, його розширена назва;
3)опис хімічного і процентного складу основних наповнювачів кожної товарної позиції, що зазначена у фактурі;
Фактично графа № 31 тепер займає, в кращому випадку, половину тильної сторони листа Форми МД-2 чи МД-3.
 У графі № 44 треба обов’язково зазначати:
1) №№ фактур;
2) №№ CMR  або CARNET-TIR;
3) контракт;
4) гігієнічний висновок МОЗ України;
5) сертифікат УкрСЕПРО;
6) довідку про відсутність валютних цінностей за кордоном;
7)  попереднє повідомлення (ПП.) або попередню декларацію (ПД.).;
8) декларацію митної вартості;
9) експортну декларацію;
10) облікову картку суб’єкта ЗЕД;
11) дозволи митниці;
12) листи погодження і т. інше.
Висновки
Вважаємо, що в графі № 31 достатньо короткого опису товару, на підставі якого можна ідентифікувати цей товар з кодом товарної номенклатури, і зазначити фірмову назву та кількість товару.
 Якщо цих даних не досить, то працівникам митниці декларантом може бути надана додаткова інформація (каталоги, буклети, зразки, описові матеріали від виробника) для перевірки правильності кодування.

Стосовно графи № 44.
 Вважаємо, що в цю графу треба вписувати лише товаро-супровідні документи, а саме CMR  або CARNET-TIR, фактуру, контракт, гігієнічний висновок МОЗ України, сертифікат УкрСЕПРО.
 Решта, те що вимагається сьогодні: довідка про відсутність валютних цінностей за кордоном, ПП або ПД, декларація митної вартості (яку взагалі треба відмінити, бо вона не несе жодного логічного навантаження крім додаткової втрати часу та накопичення бюрократичної макулатури, це заява на заяву), експортна декларація, облікова картка суб’єкта ЗЕД, дозволи митниці, листи погодження і т. інше – не вписувати, бо це є абсолютно непотрібним і нелогічним, не виконує жодних функцій.
Пропозиції
В зв’язку з вищенаведеним:

1. Скасувати наказ ДМСУ № 730 від 08.10.2004р. „Про внесення змін до наказу ДМСУ № 307 від 09.07.1997р.”
2.  При заповненні ВМД користуватись „Інструкцією про порядок заповнення ВМД” затвердженої наказом № 307 від 09.07.1997р
.

.Олег КОВАЛЬЧУК, член Правозахисної комісії КПЛ