Комітет Підприємців Львівщини

Громадська колегія при ДПА у Львівській області

Шановні підприємці!!!
Повідомляємо Вас про створення Громадської колегії, яка має на меті покращити взаємовідносини між "податківцем" та "підприємцем".

 

Наше з Вами завдання сформувати не чергову формальний структуру, а дієвий дорадчий орган податковій в Львівській області.
Тому свої пропозиції та зауваження щодо даного проекту  Положення також можна відправляти на електрону адресу Комітету підприємців Львівщини [email protected], (контактний телефон: 294-89-48)  представники якого брали активну участь розробці даного документу. 

 

ПРОЕКТ

Положення

про Громадську Колегію

при Державній податковій адміністрації у Львівській області

 

1. Загальні положення

Громадська Колегія при Державній податковій адміністрації у Львівській області (далі – Колегія) є постійним дорадчим органом Державної податкової адміністрації, створеним на вимогу Указу Президента від 12 травня 2005 року №779/2005 “Про лібералізацію підприємницької діяльності та державну підтримку підприємництва” .

Колегія у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, розпорядженнями Голови обласної державної адміністрації.


2. Завдання Громадської Колегії

Основними завданнями діяльності Колегії є:

- залучення платників податків до підготовки та ухвалення владних рішень, що стосуються підприємницької діяльності;

- участь у формуванні єдиних, чітких, прозорих та зрозумілих правил відносин між податковими органами та підприємцями;

- розробка та втілення пропозицій, спрямованих на усунення адміністративних перешкод у процедурі реєстрації, ліквідації суб’єктів господарювання, отриманні дозволів, ліцензій та інших погоджень;

- розробка зручних для платників податків процедур під час адміністрування податків  та підвищення стандартів цих процедур;

- забезпечення ефективного досудового захисту прав підприємців та платників податків – шляхом прозорої процедури апеляційного оскарження податкових рішень;

- ініціювання перегляду регуляторних актів, що стримують розвиток підприємництва, є непослідовними або не узгоджуються чи дублюють діючі регуляторні акти;

- здійснення громадської експертизи регуляторних актів податкових органів усіх рівнів на: відповідність вимогам актів вищої юридичної сили, а також компетенції відповідного органу ДПА; економічну доцільність та обґрунтованість існування нормативно-правового акту; економічну ефективність для суб’єктів господарювання, а також прозорість вимог нормативно-правового акту;

- звернення до податкових органів з пропозиціями про внесення змін або визнання такими, що втратили чинність, прийнятих ними актів, які суперечать принципам державної регуляторної політики або прийняті з порушенням вимог Закону;

- моніторинг судової практики та практики апеляційного оскарження у взаємовідносинах платників податків та податкових органах, підготовка висновків та пропозицій, як результат цього моніторингу;

- участь у розв’язанні конфліктів та спорів, що виникають між платниками податків та органами Державної податкової служби при адмініструванні податків та проведенні перевірок – за згодою або зверненням платника податків, консультування з питань податкового законодавства України, з’ясування проблемних питань діяльності та оподаткування підприємств, вибір цивілізованих форм їх вирішення;

- організація і проведення науково-практичних і навчальних семінарів за участю вітчизняних та іноземних спеціалістів та вищого керівництва Державної податкової служби у галузі адміністрування податків, бізнесу та права;

- проведення з використанням засобів масової інформації діалогу керівників податкових органів з громадськістю та роз'яснення прийнятих податковими органами рішень, які зачіпають інтереси підприємців;

- вивчення та узагальнення громадської думки щодо роботи податкових органів усіх рівнів, забезпечення зворотного зв’язку суб’єктів підприємницької діяльності з органами податкової служби;

- громадський контроль за сумлінністю виконання державними службовцями своїх службових обов'язків, недопущення незаконних дій посадових осіб податкових органів щодо суб’єктів підприємницької діяльності, внесення пропозицій та рекомендацій для врахування атестаційними комісіями ДПА;

- утвердження шанобливого ставлення до платників податків, дотримання високої культури спілкування між посадовими особами податкових органів та платниками податків, встановлення рівноправних стосунків між платниками податків та податковими органами.


3. Повноваження Колегії


3.1. Колегія має право отримувати від органів Державної податкової служби області усі документи, матеріали та інформацію, крім тих, що становлять державну таємницю та призначені для службового користування.

3.2. Голова Колегії є членом колегії ДПА у Львівській області.

3.3. Рішення Колегії мають рекомендаційний характер, є обов’язковими для розгляду під час прийняття рішень органами Державної податкової служби, з подальшим повідомленням про результати у встановлені законодавством терміни.

3.4. Колегія може утворювати постійні та тимчасові комісії.

3.5. За необхідності, Колегія запрошує фахівців, експертів, спеціалістів, посадових осіб ДПА у області,  керівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування – за їх згодою, підприємств, установ, організацій тощо,  для розгляду питань, що відносяться до її компетенції.


4. Повноваження  Державної податкової адміністрації


4.1. Персональний склад Колегії затверджується Головою Державної податкової адміністрації у Львівській області за процедурою, визначеною п. 6 цього Положення.

4.2. Забезпечення Колегії приміщенням, засобами зв'язку, створення необхідних умов для роботи Колегії та проведення її засідань здійснює Державна податкова адміністрація у Львівській області.

4.3. ДПА у Львівській області призначає відповідального працівника для роботи в Громадській Колегії з організаційних питань.


5. Інформування про діяльність Колегії


5.1. Колегія надає та отримує інформацію для своєї роботи з:

- телефонів довіри та телефонів “гарячої лінії”;

- скриньок для скарг та пропозицій, що встановлюються на видних місцях в приміщеннях податкових інспекцій всіх рівнів, біля вікон для здачі податкової звітності та на інформаційних дошках;

- поштових, електронних повідомлень, а також з повідомлень у засобах масової інформації;

- безпосередніх усних та письмових звернень підприємців та інших платників податків або їх уповноважених представників до Колегії;

- звернень посадових осіб податкових органів.

5.2. Колегія висвітлює інформацію про свою роботу через WEB-сайт Колегії  (інформаційний портал Колегії, доступний також через сайт ДПА у Львівській області)  і отримує зворотну  інформацію платників податків через засоби даного порталу (дискусійні форуми, дошки об’яв, повідомлень тощо).

5.3. Колегія усіма доступними засобами інформує громадськість про свою діяльність.


6. Формування Колегії


6.1. Колегія утворюється за наказом Голови ДПА у Львівській області, який затверджує його персональний склад. Чисельність Колегії становить 30 членів.

6.2. До складу Колегії входять представники платників податків Львівської області – за пропозиціями платників податків Львівщини, об’єднань підприємців та працівники ДПА у Львівській області – у кількості 5 чоловік.

6.3. Члени Колегії беруть участь у його роботі на громадських засадах.


7. Склад та порядок роботи Колегії


7.1. Організаційна структура Колегії:

- Голова Колегії;

- заступник голови Колегії;

- керівники постійних та тимчасових комісій;

- секретар;

- члени Колегії.

7.2. Голову Колегії, його заступника та секретаря обирають шляхом таємного голосування терміном на один рік.

Голова Колегії, його заступник та секретар вважаються обраними, якщо члени Колегії проголосували за них таємним голосуванням простою більшістю голосів. Голів комісій обирають відкритим голосуванням простою більшістю голосів.

Головою Колегії та його заступником не можуть бути працівники ДПА.

Голову Колегії, його заступника, секретаря Колегії та керівника комісії можна усунути від виконання своїх обов’язків у будь-який час, якщо про свою недовіру до них висловлять не менше 30% членів Колегії або членів комісії відповідно.

7.3. Організаційною формою роботи Колегії є засідання, що проводяться не рідше одного разу на квартал і є відкритими для усіх платників податків. Комісії проводять засідання, які відбуваються за необхідності, але не рідше 2 разів на місяць.

7.4. Голова Колегії:

- організовує діяльність Колегії;

- скликає та організовує підготовку її засідань;

- підписує документи від імені Колегії;

- представляє Колегію у взаємовідносинах з Державною податковою адміністрацією у Львівській області, місцевими органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації тощо.

Заступник Голови Колегії виконує обов’язки Голови в разі його відсутності.

7.5. Секретар Колегії забезпечує підготовку матеріалів на засідання Колегії або засідання комісій, доведення їх рішень до відома членів Колегії, зацікавлених посадових осіб, керівників підприємств, організацій, засобів масової інформації тощо.

7.6. Засідання Колегії та комісій є правочинними, якщо на них присутні не менш як половина їх членів. Рішення Колегії та комісій приймаються простою більшістю голосів. У разі рівного поділу голосів рішення не приймається. Рішення Колегії та комісій оформляються у вигляді протоколу, підписаного Головою Колегії або керівником комісії та секретарем.


8. Припинення діяльності члена Колегії та її ліквідація


8.1. Участь члена Колегії в її роботі може бути припинена:

- у випадку добровільного відмови від роботи в Колегії;

- у випадку фактичної постійної неучасті в роботі Колегії - за поданням голови Колегії;

- на вимогу організації чи громадського об’єднання, які висунули його для роботи в Колегії.

8.2. Ліквідація Колегії відбувається відповідно до розпорядження Голови ДПА у Львівській області.

8.3. Діяльність Колегії є тимчасовою і триватиме до моменту виконання поставлених перед нею завдань.