Комітет Підприємців Львівщини

Довіра українців до політичних інститутів і банків падає

Найбільшою довірою у населення України продовжують користуватися церква (61,2%), армія (28,7%) і міліція (16,4%). Менше всього українці довіряють президентові України (5,4%), політичним партіям (3,2%) і Верховній Раді (2,7%).

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /> 

Про це свідчать результати дослідження, яке компанія GFK Ukraine провела з 1 по 15 березня 2009 року.

 

У переданому в агентство прес-релізі компанії GFK Ukraine наголошується, що за станом на березень 2009 року найменшим ступенем довіри громадян України користуються політичні інституції. З листопада 2008 року рівень довіри до президента України знизився на 3,9 п.п. до 5,4%, що є максимальним падінням серед всіх інституцій.

 

Також знизився рівень довіри до Кабінету міністрів (на 2,7 п.п., до 6,3%), Верховної Ради (на 2,3 п.п. до 2,7%) і політичних партій (на 1,3 п.п. до 3,2%).

 

Наступною є група бізнес-інституцій. Якщо рівень довіри до українських компаній, компаній з іноземним капіталом і страховим залишається незмінним, а баланс довіри і недовір'я навіть поліпшується, то банки продовжують втрачати довіру населення (зниження рівня довіри на 3,2 п.п. до 8,5%).

 

"Нинішня економічна криза почалася з фінансової кризи і має свої витоки у фінансових ринках. За цих умов довіра до фінансових інститутів знижується, в той же час росте довіра до компаній реального сектора", - відзначила керівник відділу В2В і стратегічних досліджень GFK Ukraine Тетяна Ситник.

 

"У листопаді 2008 року як основний чинник роздратування для громадян виступав Національний банк України, який девальвував гривню і заборонив дострокове зняття депозитів, а банки активно працювали над своїм позитивним іміджем. Зараз, коли зросла кількість проблемних банків, а також прийшло розуміння довгостроковості кризи, українці направили свою незадоволеність на банки", - пояснює таку ситуацію керівник відділу фінансових досліджень GFK Ukraine Дмитро Яблонський.

 

Вибірка опиту складає 1000 респондентів. Вибірка є репрезентативної для населення України по статі, віку, регіону мешкання і розміру населеного пункту. У опиті брали участь особи старші 16 років. Опит проводився методом особистого інтерв'ю.

Джерело: http://www.interfax.com.ua/rus/main/12556/