Сьогодні представники громадських організацій і бізнес-структур Львівської області обговорили деталі акцій протесту «проти свавільних дій українських банків», які вже на цьому тижні стартують в Львові за ініціативою підприємців регіону.
Про це повідомив сьогодні під час «круглого столу» представників громадських організацій, фірм, компаній і підприємств Львівської області голова суспільного об'єднання «Я – львів’янин» Андрій АНТОНИЩАК.
«Мета акції, почало якій буде визначено додатково, – вивести спочатку під стіни Національного банку України в Львівській області людей, а таких на Львівщині декілька тисяч, бізнес яких страждає від коливань курсу долара і які мають проблеми з погашенням кредитів і зняттям депозитів. За минулий рік курс долара значно виріс, крім того, виросли ціни на товари і послуги. Отже, підприємцям потрібно заробляти в 2-3 рази більше, щоб наші прибутки відповідали торішнім доходам. У ситуації, що склалася, бізнес приречений», – заявив А.Антонищак.
Основні вимоги об'єднання «Я – львів’янин» до представників НБУ в Львівській області: заборонити банківським установам підвищувати процентну ставку на кредити і повернути всі підвищені ставки до попередніх показників; перевести всі валютні кредитні договори в гривневих з прив'язкою до долара по курсу 6-6,5 грн. без зміни річної процентної ставки; заборонити арешт будь-якого майна, окрім заставного.
По словах А.Антонищака, громадські організації і підприємці регіону готові об'єднатися і провести масштабну акцію, щоб звернути увагу владі на те, що підприємці мають великі проблеми з депозитами і кредитами.
«Ми звертатимемося до керівництва НБУ в області, створимо координаційну раду, засідання якої відбудеться завтра, 24 лютого. Якщо пікет нічого не дасть, доведеться виводити людей під Верховну Раду України. Хвиля таких протестних акцій почнеться найближчим часом і в інших областях України», – повідомив голова суспільного об'єднання.
Крім того, підприємці Львівської області вимагатимуть відставки керівництва Нацбанку і зміни Ради НБУ.
Джерело: http://economics.unian.net/rus/detail/5807