Авторами курсу стали д.ф.н., завідувач кафедри суспільних наук Зоя Скринник, к.е.н., доц. Оксана Денис та к.е.н., доц. Роман Семів. Презентація спецкурсу, а також однойменного підручника відбулись у рамках Дискусійного клубу, що вдруге проходив в Університеті банківської справи НБУ.
На думку Зої Скринник, час перейти від політики соціальних витрат до політики соціальних інвестицій. Суть змін – переміщення відповідальності з держави на корпорації та громадянина. Вона зауважила, що в Америці культура та медицина фінансуються на 70% з коштів меценатів. Відтак науковець вкотре закликала владу скасувати оподаткування благочинних внесків, що гальмує у нашій країні розвиток меценатства. Також Зоя Скринник переконана: тіньовий бізнес ніколи не буде соціально відповідальним.
Присутні звернули увагу на те, що сьогодні соціальною відповідальністю називають в основному благодійність, рекламуючи яку бізнесмени «купують» прихильність споживачів.
У рамках Дискусійного клубу було започатковано загальноукраїнський рух соціальної відповідальності. Під відповідним зверненням підписались усі присутні, серед яких голова правління Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук, ректор Університету банківської справи НБУ Тамара Смовженко, почесний президент АКБ «Трансбанк» Володимир Костєрін, голова Фонду гарантування вкладів Валерій Огієнко, президент фонду розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр» Василь Полуйко тощо.